Zapowiedzi

Z Polonią, ale nie w Nysie

Po remisowym wiosennym debiucie piłkarze Pniówka Pawłowice po pierwszy komplet punktów pojadą na mecz z Polonią Nysa.

 Co w Nysie piszczy?

Polonia Nysa to tegoroczny beniaminek III ligi grupy 3. Nysanie wrócili na czwarty poziom rozgrywkowy po rocznej absencji. Obecni mistrzowie IV ligi opolskiej zajmują obecnie dwunastą lokatę w ligowym rozrachunku. Uzbierali o dwa oczka mniej niż Pniówek i mają ich 21. Statystycznie zespół z Opolszczyzny co drugi mecz przegrywa, ponieważ na 18 rozegranych spotkań bez punktów kończyli 9. Pozostałe 50% spotkań podzieliło się na 6 zwycięstw oraz 3 remisy. Podopieczni trenera Łukasza Czajki zdołali w tym sezonie ograć Lechię Zielona Góra (4:1), Carinę Gubin (4:1), LKS Goczałkowice-Zdrój (2:1), Chrobrego II Głogów (1:0), Stal Brzeg (2:1) oraz Miedź II Legnica (2:0). Zremisować udało się im z Górnikiem II Zabrze (2:2), Odrą Wodzisław Śląski (1:1) oraz Wartą Gorzów Wielkopolski (2:2). Najlepszym strzelcem wśród dwunastej siły III ligi grupy 3 jest Kamil Popowicz. Zdobywca siedmiu goli.

Stracony atut

Co ciekawe wszystkie triumfy Polonia odniosła na własnym obiekcie. Atut, który zespół mógł wykorzystywać jesienią stracił na całą rozpoczętą wiosnę. Pomimo tego, że team z Nysy jesienią starał się rozegrać jak najwięcej meczów u siebie, nie udało mu się zrobić tego we wszystkich przypadkach. Problemem KS-u jest modernizacja stadionu, która właśnie przebiega. Z tego powodu autokar wiozący naszych piłkarzy w sobotę pojedzie do Grodkowa, a nie do Nysy. Właśnie na stadionie miejskim w Grodkowie Pniówek i Polonia zagrają o 3 punkty.

Trzy na trzy

Ostatnie spotkania naszych najbliższych rywali to porażki. Czerwono-biało-niebiescy zakończyli jesień przegrywając z MKS-em Kluczbork 0:1 i w takim samym rozmiarze rozpoczęli wiosnę ulegając Carinie Gubin. GKS bardzo lubi grać z Polonią. Pawłowiczanie wygrali wszystkie 3 rozegrane dotąd mecze z tym rywalem. W sezonie 2020/2021 w Pawłowicach padł wynik 3:2 (dla GKS-u Weis, Hanzel oraz Bodziony, dla KS-u Golus oraz Pisula), a w Nysie 2:0 (gole Wojciecha Łaskiego oraz Szymona Ciuberka). Jesienią Pniówek wygrał bardzo pewnie, aplikując rywalom 4 gole. Trzynastego sierpnia stojącego wtedy w bramce Polonii Dariusza Szczerbala pokonali Dawid Hanzel, Szymon Ciuberek oraz dwukrotnie Mateusz Szatkowski.

Czas na triumf

Pniówek w pierwszym spotkaniu wiosny stworzył sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Udało się wykorzystać niestety tylko jedną. W grze defensywnej tylko raz dali się zaskoczyć rywalom i pomimo lepszego wrażenia z gry dopisali tylko jedno oczko do konta.  Trener Szary zaliczył już pierwszy punkt. Czas na pierwsze zwycięstwo, a na pierwszą porażkę możemy jeszcze długo czekać.

GKS do Grodkowa pojedzie bez zawieszonego za żółte kartki Kamila Hermana. Do składu wróci za to Dawid Hanzel, który pauzę odbył już podczas meczu z Odrą Wodzisław Śląski.

XIX kolejka III liga grupa 3

KS Polonia Nysa – GKS Pniówek 74 Pawłowice

11.03.2023

Godz. 13:00

Grodków, ul. Sportowa 3