Zapowiedzi

Tam jeszcze nie byliśmy

W najbliższą sobotę nasz zespół po raz pierwszy w historii do Bytomia Odrzańskiego. Tam podopieczni trenera Kamila Rakoczego zagrają z Odrą „Skrzynie Zając”.

Dla zespołu z województwa lubuskiego ten sezon jest premierowym w III lidze. Prezes klubu przed sezonem głośno zapowiadał chęć kolejnego awansu. Jak trudny jest czwarty poziom rozgrywkowy w naszym kraju Odra przekonuje się jednak od pierwszego meczu w III lidze. Na dzień dobry przegrała z LKS-em Goczałkowice-Zdrój 0:2. Obecnie mistrz lubuskiej IV ligi 2022/2023 zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce, mając tyle samo punktów co otwierająca strefę spadkową Warta Gorzów Wielkopolski. Trzeba jednak pamiętać, że gdyby sezon zakończył się dziś żółto-niebiescy pożegnaliby się z III ligą grupą 3. Wszystko przez fakt, że w II lidze w strefie spadkowej jest GKS Jastrzębie co sprawia, że spadłaby kolejna drużyn z naszej ligi.

Na przestrzeni dwudziestu czterech kolejek nasi najbliżsi rywale uzbierali 26 punktów. Sześciokrotnie mogli się cieszyć ze zwycięstw, z czego 5 odnieśli na własnym boisku. Przy Sportowej 1 pokonali Górnika Polkowice (4:0), Ślęzę Wrocław (2:1), Wartę Gorzów Wielkopolski (4:1), Raków II Częstochowa (2:1) i LZS Starowice (1:0). Jedyny raz kiedy piłkarze trenera Macieja Góreckiego przywieźli do domu komplet punktów to triumf w Kluczborku 3:0.

Jesienne spotkanie z Odrą „Skrzynie Zając” było wyjątkowo owocne w gole. GKS ograł rywali aż 6:2. Na listę strzelców po stronie Pniówka dwa razy wpisali się Dawid Weis i Dawid Hanzel, a po jednym trafieniu dołożyli Przemysław Szkatuła i Maciej Kolasa. Patryka Zapałę pokonali za to Konrad Grzymisławski i Gabriel Draczyński. Najlepszym strzelcem piętnastej ekipy III ligi grupy 3 jest Jewhenij Bełycz – zdobywca pięciu goli.

Na sytuację Pawłowic w tym roku można patrzeć dwojako. Z jednej strony przegraliśmy tylko raz w sześciu rozegranych meczach ligowych w 2024 roku. Z drugiej za to aż 4 razy remisowaliśmy (i to z rzędu), a na dodatek ulegliśmy w finale okręgowego Pucharu Polski LKS-owi Goczałkowice-Zdrój. Chyba już dosyć punktowania 1 punkt na mecz. Czas zebrać pełną pulę. Pomimo tego, że dla Odry dalsza część sezonu będzie grą o życie nie zamierzamy podawać pomocnej ręki. Na daleki wyjazd jedziemy po trzy punkty!

XXV kolejka III liga grupa 3

MKS Odra „Skrzynie Zając” Bytom Odrzański – GKS „Pniówek-74” Pawłowice

13.04.2024

Godz. 12:00

Bytom Odrzański, ul. Sportowa 1