Informacje - III Liga

Czwarty remis z rzędu

Trwa passa remisów. W dwudziestej czwartej kolejce Pniówek po raz dziewiąty podzielił się punktami. Tym razem z derbowym rywalem LKS-em Goczałkowice-Zdrój.

Tak o meczu napisał Maciej Kozina z portalu Swojska Piłka. Poniżej zapraszamy także na skrót spotkania.

W meczu 24. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Pniówek-74 Pawłowice zremisował na własnym boisku z drużyną LKS Goczałkowice-Zdrój 2:2.

Pierwsze 30. minut spotkania nie obfitowało w klarowne sytuacje strzeleckie. Goście raz zagrozili po strzale z rzutu wolnego. W 42. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Dawid Weis wykorzystał zagranie z prawej strony boiska i pewnie umieścił piłkę obok słupka. W doliczonym czasie pierwszej części gry Pniówek mógł podwyższyć prowadzenie, jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Gospodarze świetnie rozpoczęli drugą część gry. Bardzo dobrą akcję prawą stroną przeprowadził  Dominik Budzik, zagrał na siódmy metr do Dawida Weisa, a ten pewnym strzałem zdobył drugą bramkę. W 59. minucie goście zdobyli bramkę kontaktową, a strzelcem był Michał Nagrodzki. Po upływie pięciu minut był remis 2:2. Gola z rzutu karnego zdobył Krzysztof Kiklaisz. W ostatnim kwadransie obie ekipy stworzyły sobie po jednej klarownej sytuacji strzeleckiej, jednak bramkarze spisali się bez zarzutów.

W następnej kolejce Pniówek-74 Pawłowice zagra na wyjeździe z Odrą Bytom Odrzański, a LKS Goczałkowice Zdrój będzie podejmował u siebie Raków II Częstochowa.

Pniówek-74 Pawłowice zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli, z dorobkiem 33 punktów. LKS Goczałkowice Zdrój zajmuje 7. miejsce i zdobył również 33 punkty.

Pniówek-74 Pawłowice – LKS Goczałkowice-Zdrój 2:2 (1:0)

Bramki: Dawid Weis 42., 48. – Michał Nagrodzki 59., Krzysztof Kiklaisz 64.

Sędziowali: Mateusz Długosz, Jakub Tekieli, Mateusz Szczepańczyk (Śląski ZPN).

Żółte kartki: Filip Lachendro, Jakub Kasperowicz, Dawid Weis, Krzysztof Milanowski (Pniówek-74 Pawłowice) – Kamil Komandera (LKS Goczałkowice Zdrój).

Pniówek: Patryk Zapała – Yaroslav Baranskyi (67. Kamil Herman), Dominik Budzik, Dawid Hanzel, Dawid Morcinek (31. Filip Lachendro), Michał Płowucha, Oskar Skrzyniarz, Szymon Sobierajewicz, Mateusz Szatkowski (67. Jakub Kasperowicz), Dawid Weis, Daniel Zieliński. Trener: Kamil Rakoczy.

LKS: Klaudiusz Mazur – Jan Borek (82. Mikołaj Rabczak), Adam Danch (57. Bartosz Bieroński), Jakub Domagała (57. Dawid Lipniak), Mateusz Gajda, Krzysztof Kiklaisz, Kamil Komandera, Mariusz Magiera, Michał Nadolski (46. Michał Nagrodzki), Jacek Wuwer, Dominik Zięba. Trener: Łukasz Piszczek.