Zapowiedzi

Dziesiąty raz z Wartą

Już dziesiąty raz Pniówek Pawłowice zagra z Wartą Gorzów Wielkopolski. W poprzednich dziewięciu spotkaniach nie przegraliśmy ani razu.

Klub Piłkarski Warta Gorzów Wielkopolski tego sezonu z pewnością nie zaliczy do udanych. Dwadzieścia siedem punktów w dwudziestu pięciu spotkaniach to wynik, który obecnie plasuje gorzowian w strefie spadkowej. Jednak dokładnie tyle samo punktów co niebiesko-bordowi mają jeszcze cztery drużyny, więc walka o utrzymanie w tym sezonie zapowiada się niezwykle ciekawie. Warta wygrała w tym sezonie tylko sześć meczów. Trzy z nich wygrali w domu – z LKS-em Goczałkowice-Zdrój, Gwarkiem Tarnowskie Góry i Cariną Gubin. Również trzy na boiskach rywali – w derbach ze Stilonem, w Tarnowskich Górach oraz w Częstochowie. Najlepszymi strzelcami w drużynie KP są Paweł Krauz i Kamil Walków. Obaj zdobyli po cztery gole.

Drużyny, które spotkają się w Pawłowicach w najbliższą sobotę bardzo upodobały sobie remisy. Pniówek, u którego trwa seria pięciu remisów z rzędu, jest liderem w tej klasyfikacji. Podział punktów w spotkaniu z Odrą „Skrzynie Zając” Bytom Odrzański był już dziesiątym meczem z udziałem GKS-u bez wyłonienia zwycięzcy. Tylko o jedno zremisowane spotkanie ma na koncie Warta. Również najwięcej równych wyników bramkowych było w poprzednich spotkaniach na linii Pawłowice – Gorzów Wielkopolski. Pięć remisów i cztery nasze triumfy. Mamy nadzieję, że remisu nie będzie w sobotę, ponieważ nie zadowoli to żadnej ze stron. Gdy oba teamy spotkały się jesienią trzy punkty padły łupem naszych górników, którzy wygrali 3:1 po trafieniach Kamila Hermana, Dawida Weisa oraz Dawida Hanzela. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Oliwier Micek.

Warta potrzebuje punktów jak tlenu, ale i Pniówek nie ma zamiaru podawać pomocnej ręki. Czas przerwać serię remisów i to tylko i wyłącznie zwycięstwem. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 14:00. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

XXVI kolejka III liga grupa 3

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – KP Warta Gorzów Wielkopolski

20.04.2024

Godz. 14:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7