Warta ograna

Tak jak chcieliśmy przerwaliśmy serię pięciu meczów z rzędu. W XXVI kolejce III ligi grupy 3 nasz Pniówek pokonał przy Sportowej Wartę Gorzów Wielkopolski 2:1.

Pierwsza połowa padła łupem gości. Tuż przed przerwą Patryka Zapałę pokonał Igor Lewandowski. Zawodnik Warty zza pola karnego mocnym strzałem w boczną siatkę otworzył wynik spotkania. Pawłowiczanie wzięli się do roboty w drugiej połowie. W 64. minucie przeciągniętą wrzutkę Dawida Weisa z prawego skrzydła zgrał głową Kamil Herman. Piłka trafiła pod nogi nadbiegającego Oskara Skrzyniarza, który z linii pola karnego bez namysłu uderzył w kierunku bramki. Futbolówka zatrzepotała w siatce, a na tablicy pojawił się remis. Do końca walczący GKS zwycięską bramkę zdobył na trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry. Wrzucał Dominik Budzik, a podanie przedłużył Jakub Kasperowicz. Wybić strzał próbował Adrian Bielawski, ale tylko podbił piłkę, do której wyskoczył Dawid Hanzel i głową zdobył gola. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę zobaczył jeszcze Michał Płowucha i mecz kończyliśmy w 10.

Dzięki zwycięstwu awansowaliśmy na siódme miejsce w tabeli. Okazja na kolejne 3 punkty już w niedzielę w Zabrzu. Wtedy to zagramy z Górnikiem II.

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – KP Warta Gorzów Wielkopolski 2:1 (0:1)

44′ 0:1 Lewandowski

64′ 1:1 Skrzyniarz (as. Herman)

88′ 1:2 Hanzel

GKS: Zapała – Topolewski (46′ Skrzyniarz), Sobierajewicz, Płowucha, Szkatuła, – Lachendro (46′ Herman), Ciszewski (46′ Kasperowicz), Szatkowski (C) (68′ Warnecki), Weis (90′ Glenc) – Hanzel

Żółte kartki: Skrzyniarz, Szkatuła

Czerwona kartka: Płowucha