Zapowiedzi

Dwójka jak jedynka

Kolejnym rywal na rozkładzie naszego klubu to rezerwy zabrzańskiego Górnika . „Dwójka” czternastokrotnego mistrza Polski bierze w tym sezonie przykład z pierwszej drużyny. Zarówno w Ekstraklasie jak i w III lidze grupie 3 na czwartym miejscu mamy trójkątny herb z literą „G” w środku.

Prowadzone przez legendę naszego klubu, Arkadiusza Przybyłę, rezerwy zgromadziły już 40 punktów. Dwanaście razy wygrywali (z czego 8 u siebie), cztery remisowali i dziesięciokrotnie ulegali przeciwnikom. Górnik bez punktów wyjechał między innymi z Pawłowic. Trzydziestego września minionego roku wynik otworzył Aleksander Tobolik wyprowadzając rywali na prowadzenie. Później jednak dwukrotnie trafił Dawid Hanzel i raz Dawid Weis. Przed końcem Patryka Zapałę pokonał Dawid Niedźwiedzki ustalając wynik spotkania na 3:2. Obie ekipy spotykają się z lidze od ponad dekady. Choć w rezerwach grają prawie tylko młodzieżowcy, to najlepszym strzelcem zespołu naszych najbliższych rywali jest 36 latek. Mowa o Marcinie Wodeckim, który swoim doświadczeniem i wiedzą wspomaga zabrzańską młodzież. Górnik do niedzielnego starcia podejdzie po porażce 0:2 w ostatniej kolejce z kandydatem do awansu – Śląskiem II Wrocław. Piłkarze GKS-u za to do autobusu wejdą w dobrych nastrojach po zwycięstwie nad Wartą Gorzów Wielkopolski.

Niedzielne spotkanie Pniówka z Górnikiem II rozegrane zostanie na sztucznej murawie obiektu Walki Zabrze i rozpocznie się o godz. 13:00.

XXVII kolejka III liga grupa 3

Górnik II Zabrze – GKS „Pniówek-74” Pawłowice

28.04.2024

Godz. 13:00

Zabrze, ul. Jaskółcza 40