Informacje - III Liga

Dziesiąty triumf

Mamy dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie! W dwudziestej siódmej kolejce III ligi grupy 3 podopieczni trenera Kamila Rakoczego pokonali na wyjeździe Górnika II Zabrze 3:1.

W pierwszej połowie wszystko co ważne wydarzyło się w ostatnich jej minutach. Najpierw w 44. minucie wynik otworzył Iwo Świerkot. Zawodnik gospodarzy mocnym strzałem z prawej strony pola karnego pokonał Patryka Zapałę. Zabrzanie byli na prowadzeniu jednak tylko przez minutę. Z rzutu rożnego dokładne podanie posłał Oskar Skrzyniarz, a swojego drugiego gola w tym sezonie zanotował Kamil Szymura. Na przerwę obie ekipy schodziły z takim samym dorobkiem. Druga połowa należała już do Pniówka. Najpierw, pięć minut po wznowieniu gry piętnastego gola w tych rozgrywkach zdobył Dawid Hanzel. Nasz snajper wykorzystał idealną centrę Yaroslava Baranskyiego i głową wyprowadził GKS na prowadzenie. W siedemdziesiątej czwartej minucie podwyższył jeszcze Dawid Weis. Skrzydłowy wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką.

Triumf pozwolił nam na spory awans w tabeli. Obecnie plasujemy się na piątej lokacie ze stratą dwóch punktów do czwartego Górnika Polkowice.

Górnik II Zabrze – GKS „Pniówek-74” Pawłowice 1:3 (1:1)

44′ 1:0 Świerkot

45′ 1:1 Szymura (as. Skrzyniarz)

50′ 1:2 Hanzel (as. Baranskyi)

74′ 1:3 Weis (karny)

GKS: Zapała – Sobierajewicz, Szymura, Glenc – Weis, Skrzyniarz (46′ Baranskyi), Szatkowski (C) (30′ Trąd), Kasperowicz (82′ Lachendro), Warnecki, Budzik – Hanzel (90′ Zieliński)