Zapowiedzi

Czas na rewanż za jesień

Nie ma odpoczynku nawet w majówkę. Przed nami dwudziesta ósma seria gier w III lidze grupie III, a w niej do Pawłowic przyjdzie Gwarek Tarnowskie Góry. Rywale zajmują obecnie miejsce w strefie spadkowej, a GKS ma w planach rewanż za jesienną porażkę 1:3.

Dla tarnogórzan obecny sezon jest bardzo trudny. Choć start był bardzo obiecujący (trzy zwycięstwa i dwa remisy) to im dalej w las tym gorzej. Dziś, przed dwudziestą ósmą serią gier, Towarzystwo Sportowe plasuje się dopiero na szesnastym miejscu. Pozostała część sezonu będzie dla Gwarka walką o utrzymanie się w lidze, w której występują od sezonu 2017/2018. Dotychczas żółto-zielono-czarni zdołali wygrać tylko siedem spotkań. Jedno z nich to jesienna potyczka z naszym klubem. Siódmego października wynik otworzył Mateusz Szatkowski, ale później trafiali już tylko gospodarze. Dokładnie zrobili to Jakub Załucki, Mateusz Flak i Michał Rakowiecki i komplet punktów pozostał w Tarnowskich Górach. Drużyna, która w sobotę wcieli się w rolę gości punktowała jeszcze siedmiokrotnie w przypadkach remisów. Ostatnie spotkania także są bardzo ciężkie dla Gwarka. Podopieczni trenera Bartłomieja Cymerysa nie wygrali żadnego z ostatnich siedmiu spotkań. W minionej kolejce zremisowali u siebie ze Śląskiem II Wrocław 1:1. Najwięcej bramek w szeregach naszych rywali ma w tym sezonie Alan Lubaski, który zdobył 6 goli.

Odwrotną serię do TS-u ma Pniówek. Podopieczni trenera Kamila Rakoczego są niepokonani od ośmiu spotkań, a w ostatnich dwóch tygodniach dopisali do swojego konta 6 punktów po triumfach nad Wartą Gorzów Wielkopolski i Górnikiem II Zabrze. Czas na hat-tricki zwycięstw!

XXVIII kolejka III liga grupa 3

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – TS Gwarek Tarnowskie Góry

04.05.2024

Godz. 17:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7