Jeden gol strzelony, jeden gol stracony i jeden punkt zdobyty

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie dziewiętnastej kolejki III ligi grupy 3 pomiędzy Polonią Nysa i Pniówkiem Pawłowice. Obie ekipy zdobyły po jednej bramce.

Pierwszy do siatki trafił Dawid Wiciński. Nasz pomocnik otrzymał podanie ze środka boiska od Mateusza Szatkowskiego. Mając przed sobą tylko bramkarza rywali, posłał piłkę w kierunku dalszego słupka. Precyzyjne uderzenie zakończyło swoją drogę w siatce. Akcja miała miejsce w 20. minucie. Jeszcze przed przerwą wyrównali gospodarze. Po odebraniu piłki na własnej połowie jeden z zawodników Polonii posłał świetne podanie na dobieg do Macieja Pisuli. Ten wyprzedził naszych obrońców i w sytuacji sam na sam z Patrykiem Zapałą strzelił nad nim wyrównując stan rywalizacji. Jak się później okazało wynik w tym spotkaniu już się nie zmienił.

Pniówek remisując w Grodkowie zaliczył drugi remis 1:1 tej wiosny. Najbliższa okazja do zdobycia pełnej puli już w sobotę. Wtedy do Pawłowic przyjedzie Carina Gubin.

KS Polonia Nysa – GKS Pniówek 74 Pawłowice 1:1 (1:1)

20′ 0:1 Wiciński (as. Szatkowski)

37′ 1:1 Pisula

GKS: Zapała – Groborz, Glenc, Szary, Morcinek – Szkatuła (76′ Grzebieluch), Musioł, Szatkowski (C) (76′ Zmarzlik), Wiciński (52′ Baranskyi) – Brychlik, Hanzel (82′ Płowucha)

Żółte kartki: Szary, Glenc, Wiciński, Baranskyi, Musioł.