Zapowiedzi

Pierwszy domowy

Po remisowej inauguracji nowego sezonu w Wodzisławiu, piłkarzy Pniówka Pawłowice czeka pierwsze domowe starcie. W sobotę na obiekt przy Sportowej 7 zawita beniaminek z Nysy.

Polonia Nysa to ubiegłoroczny mistrz opolskiej IV ligi. Czerwono-biało-niebiescy zakończyli minione rozgrywki z jedenastopunktową przewagą nad drugim Ruchem Zdzieszowice. W 34. meczach zdobyli 85 punkty. Był to efekt dwudziestu siedmiu zwycięstw, czterech remisów oraz trzech porażek. KS wrócił do III ligi po rocznej nieobecności. W sezonie 2020/2021 nysanie okazali się najsłabszą drużyną w stawce. Na przestrzeni trzydziestu sześciu kolejek zgromadzili tylko 24 punkty dzięki pięciu triumfom, dziewięciu podziałom oczek z rywalami i aż dwudziestu dwóm porażkom. Taki dorobek „zaowocował” degradacją wraz z ROW-em 1964 Rybnik oraz Polonią-Stalą Świdnica.

We wspomnianych rozgrywkach oba mecze Pniówka z Polonią padły łupem GKS-u. W Pawłowicach wygraliśmy 3:2 po golach Dawida Weisa, Dawida Hanzela oraz Krzysztofa Bodzionego (dla gości Daniel Golus oraz Maciej Pisula), a z Nysy wywieźć 3 punkty pozwoliły nam bramki Wojciecha Łaskiego i Szymona Ciuberka. Były to jak dotąd jedyne mecze tych dwóch drużyn w historii.

W nowe rozgrywki piłkarze trenera Łukasza Czajki weszli z przytupem. W pierwszym meczu beniaminek bardzo pewnie pokonał Carinę Gubin aż 4:1. Przy ul. Sudeckiej 28 w Nysie w ubiegłą sobotę szalał Kamil Popowicz. 25-latek ustrzelił hat-tricka i po pierwszej kolejce przewodzi w klasyfikacji strzelców. Dopełniając redaktorskich obowiązków czwartą bramkę w tym spotkaniu zdobył Michał Zimon, a honor Cariny uratował Jakub Ryś.

Pniówek do starcia z Polonią podejdzie z niedosytem jaki pozostał po premierowym meczu sezonu. Co prawda GKS zremisował z Odrą Wodzisław 3:3, ale do 80. minuty prowadził jeszcze 3:1. W sobotę spotkają się drużyny, w meczach których w pierwszej kolejce padło najwięcej goli. Niemniejszy udział w bramkach swojego zespołu co wspomniany Popowicz miał Mateusz Szatkowski. Nasz napastnik ma już na koncie dwie bramki i asystę.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Pomóżmy piłkarzom zdobyć pierwsze 3 punkty w tym sezonie. Wśród fanatyków tradycyjnie rozlosowane zostaną nagrody za wykupione karnety oraz bilety. Otwarty będzie także punkt gastronomiczny. Zapraszamy!

II kolejka III liga grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – KS Polonia Nysa

13.08.2022

Godz. 17:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7