Informacje - III Liga

Pierwszy krok wykonany

Piłkarze Pniówka Pawłowice awansowali do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski. Pierwszą przeszkodą, którą pokonali podopieczni trenera Jana Furlepy był LKS Rudołtowice-Ćwiklice.

Na boisku A-klasowicza GKS szybko wyszedł na prowadzenie. Już w szóstej minucie wynik z rzutu karnego otworzył Przemysław Brychlik. Niedługo po tym podwyższył Dawid Weis, a jeszcze przed przerwą trzecie trafienie dołożył Grzegorz Glapka. W drugiej połowie pawłowiczanie zdjęli nogę z gazu, a w 66. minucie stracili nawet bramkę. Było to jednak jedyne trafienie podczas drugich 45-ciu minut i mecz zakończył się zwycięstwem Pniówka 3:1. Obowiązek został wykonany. W meczu szansę na pokazanie swoich umiejętności dostali piłkarze rezerw naszego klubu – Jakub Wichniarek oraz Mateusz Zimny.

LKS Rudołtowice-Ćwiklice – GKS Pniówek 74 Pawłowice 1:3 (0:3)

6′ Brychlik (karny) 0:1