Optymistyczny wynik na koniec

No i koniec. Zakończyła się dla Pniówka runda jesienna sezonu 2022/2023. W ostatnim meczu tego roku GKS pokonał na własnym obiekcie Miedź II Legnica 3:0.

Pierwszego gola kibice zgromadzeni w to mroźne popołudnie obejrzeli w dwudziestej minucie spotkania. Po przewinieniu w polu karnym arbiter odgwizdał rzut karny dla Pniówka. Piłkę na jedenastym metrze od bramki ustawił Dawid Hanzel i nie dał szans bramkarzowi rywali. Najlepszy strzelec naszego zespołu w tym sezonie podwoił swój dorobek dziewiętnaście minut później. Wykorzystał on centrę Leona Fuliantego i głową podwyższył prowadzenie. Gdy padała ta bramka Miedź od siedmiu minut grała już w osłabieniu. Za dwie żółte kartki boisko opuścić musiał Mateusz Letkiewicz. Podczas schodzenia do szatni obu zespołów sędzia drugi raz tego dnia sięgnął po czerwony kartonik. Kilka słów za dużo powiedział kapitan gości, Michał Pojasek i na drugie 45 minut MKS wybiegł w dziewiątkę. Po wznowieniu gry pawłowiczanie w pełni kontrolowali przebieg zdarzeń. Non stop przebywali przy piłce zagrażając bramce rywali. Miedź na drugą połowę wyszła chyba z nastawieniem dogrania. Zawodnicy ustawili się przed polem karnym i czekali na kolejne ataki Pniówka. Nieliczne ataki wyprowadzali dwoma lub trzema zawodnikami co nie miało prawa się udać. Podopieczni trenera Jana Furlepy dołożyli jeszcze jedno trafienie. Dokładnie zrobił to Piotr Groborz, który dostał dobre podanie wzdłuż bramki od Yaroslava Baranskyiego i „Pipiemu” pozostało tylko umieścić piłkę w pustej bramce.

Rundę kończymy więc zwycięstwem, dzięki któremu zimować będziemy z dwudziestoma dwoma punktami na koncie. Do pierwszej wiosennej kolejki marca znajdować się będziemy na dziewiątej lokacie.

GKS Pniówek 74 Pawłowice – MKS Miedź II Legnica 3:0 (2:0)

20′ Hanzel (karny)

39′ Hanzel (as. Fulianty)

84′ Groborz (as. Baranskyi)

GKS: Wolny – Fulianty (72′ Bil), Ciuberek (C) (64′ Morcinek), Glenc, Szczęch (64′ Zmarzlik) – Groborz, Musioł (72′ Płowucha), Spratek, Herman (55′ Baranskyi) – Hanzel, Brychlik.

Żółte kartki: Hanzel, Herman.