Zapowiedzi

Ostatni raz w tym roku

Dotarliśmy do tygodnia, w którym ostatni raz w tym roku Pniówek Pawłowice zagra o punkty. W najbliższą sobotę rozegrana zostanie siedemnasta kolejka III ligi grupy 3. W niej GKS ugości na własnym obiekcie rezerwy Miedzi Legnica.

Dla drugiej drużyny Miedzi runda jesienna była koszmarna. Legniczanie po szesnastu rozegranych meczach zgromadzili na swoim koncie tylko 11 oczek. Tyle samo punktów ma czerwona latarnia ligi, Stal Brzeg, ale to podopieczni trenera Łukasza Bulińskiego są jedną pozycję wyżej. MKS tylko dwa razy potrafił wygrać w ostatnich miesiącach. Jest to najgorszy wynik w lidze. Pokonał on (z dużą pomocą zawodników z pierwszej drużyny) Stal Brzeg aż 6:1 oraz (uwaga) Polonię Bytom (i to na wyjeździe). Pozostałe mecze to pięć remisów oraz aż dziewięć porażek. W minionej kolejce nasz najbliższy rywal zremisował bezbramkowo na własnym boisku z Cariną Gubin. Zielono-niebiesko-czerwoni do tej pory zdobyli tylko szesnaście bramek. Najwięcej ustrzelił Koldo Obieta, który hat-tricka zdobył we wspomnianym starciu z brzeską Stalą. Była to dla niego tylko odskocznia od meczów w Ekstraklasie.

Pniówek z Miedzią II grał już 11 razy. Zawsze w tych spotkaniach padało multum bramek. Mecze kończyły się wynikami 6:0, 6:1, 5:2, 5:1, 5:0 czy 3:2. Właśnie w poprzednim sezonie padły dwa ze wspomnianych rezultatów. Najpierw w Legnicy MKS wygrał aż 5:1, a GKS zrewanżował się wiosną demolując rywali aż 6:0. Dokładny bilans tych meczów to sześć triumfów pawłowiczan, trzy wygrane Miedzi oraz dwa remisy.

Zespół trenera Furlepy musi wreszcie zwyciężyć. W sobotę przerwać trzeba serię trzech porażek z rzędu. Liczymy na to, że rok zakończymy optymistycznie i odgonimy złą formę.

XVII kolejka III liga grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – MKS Miedź II Legnica

19.11.2022

Godz. 13:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7