Wzięty rewanż

W meczu XXXI kolejki III ligi grupy 3 Pniówek Pawłowice zdemolował u siebie Miedź II Legnicę 6:0. Hat-trickiem popisał się Dawid Hanzel, a pozostałe bramki zdobyli Kamil Herman, Tomasz Musioł i Dawid Weis.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Kamil Herman. 19-latek zdobył swoją debiutancką bramkę w III lidze w 22. minucie meczu. Z prawego skrzydła mocną wrzutkę w szesnastkę posłał Dawid Morcinek, a Herman wyprzedził obrońców i prawą stopą wpakował piłkę do siatki. Osiem minut po tym z defensorem Miedzi zatańczył Dawid Weis. Próba wybicia piłki przez zawodnika gości skończyła się faulem na naszym skrzydłowym, a z uwagi, że było to w polu karnym, sędzia wskazał na „wapno”. Jedenastkę na gola zamienił Dawid Hanzel.

W drugiej połowie pawłowiczanie strzelili 4 bramki w 16 minut! Zaczął Tomasz Musioł, który wykorzystał wrzutkę Dawida Weisa z rzutu wolnego i głową skierował futbolówkę do bramki. Chwilę później drugą asystę zaliczył Weis, a drugiego gola Hanzel. Kontra zakończyła się wyłożeniem piłki do naszego napastnika, który z pięciu metrów po interwencji bramkarza podwyższył prowadzenie. Hat-tricka „Denzel” skompletował w 86. minucie. Świetnie podanie Jakuba Kasperowicza wyprowadziło naszego snajpera do sytuacji sam na sam i po strzale z głośników znów usłyszano muzykę oznaczającą gola. Ostatnia bramka została strzelona przez Dawida Weisa, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Taki Pniówek chce się oglądać. Mamy nadzieję, że taką samą grę zobaczymy także w następnej kolejce, w meczu z Wartą Gorzów Wielkopolski.

GKS Pniówek 74 Pawłowice – Miedź II Legnica 6:0 (2:0)

22′ Herman as. Morcinek (1:0)

30′ Hanzel (karny) (2:0)

73′ Musioł as. Weis (3:0)

78′ Hanzel as. Weis (4:0)

86′ Hanzel as. Kasperowicz (5:0)

89′ Weis (karny) (6:0)

GKS: Gocyk – Fulianty, Ciuberek, Płowucha, Glenc – Weis, Trąd (73′ Spratek), Herman (78′ Kasperowicz), Musioł (78′ Pacholski), Morcinek (71′ Glapka) – Hanzel

Żółte kartki: Kasperowicz, Ciuberek.