Zapowiedzi

Warta z nożem na gardle

Przedostatni wyjazd Pniówka Pawłowice w tym sezonie III ligi grupy 3 będzie najdalszą podróżą. Piłkarze trenera Jana Furlepy w sobotę zagrają w odległym o 485 km Gorzowie Wielkopolskim.

Tamtejsza Warta, z którą się zmierzymy, podejdzie do tego spotkania wyjątkowo zmotywowana. Zespół prowadzony przez trenera Mateusza Konefała ma na swoim koncie 36 punktów, które uzbierali wygrywając i remisując po 9 spotkań. Dotychczasowy dorobek plasuje naszych rywali na trzynastym miejscu w lidze. Zapas nad strefą spadkową to jednak tylko jedno oczko. Taki stan rzeczy spowoduje walkę o każdy centymetr boiska. Drużyna z województwa lubuskiego od początku sezonu znajdowała się w dole tabeli. Zimę spędziła tylko przed Foto-Higieną Gać i ich występy wiosną stały pod dużym znakiem zapytania. Ostatecznie KP znalazł jednak środki na grę w III lidze.

Drugą rundę spotkań Warta rozpoczęła od ośmiu meczów bez porażki, dzięki czemu opuściła strefę spadkową. Jednak w ostatnich pięciu spotkaniach triumfowała już tylko raz, a po dwa razy przegrywała i remisowała. Taki stan rzeczy sprawił, że w Gorzowie znów mają nóż na gardle i każda następna pomyłka może skończyć się spadkiem. Obrońcy Pniówka będą musieli szczególnie uważać na Pawła Krauza. Napastnik niebiesko-bordowych jest najlepszym strzelcem zespołu. Pokonywał on bramkarzy rywali już 9 razy.

Historia meczów na linii Pawłowice – Gorzów Wielkopolski prezentuje się następująco. Pięć meczów, z których Warta… nie wygrała ani jednego. Nie oznacza to także, że większość meczów wygrał Pniówek! Najwięcej było bowiem remisów. Dwa razy 0:0 (w tym mecz z ubiegłej rundy) i raz 1:1. W pozostałych dwóch spotkaniach lepsi okazali się pawłowiczanie wygrywając 1:0 oraz 3:1. Oba te triumfy miały miejsce na Górnym Śląsku. Zawsze, gdy Pniówek przyjeżdżał na obiekt Warty, wracał z jednym punktem.

GKS w daleką podróż wybierze się opromieniony wysokim zwycięstwem nad Miedzią II Legnica. Podopieczni trenera Jana Furlepy wciąż nie są jeszcze pewni utrzymania i z pewnością nie podadzą ręki gospodarzom w ich walce o ligowy byt. Kolejne 3 punkty najprawdopodobniej będą oznaczać, że ostatnie 2 mecze zagramy już o „marchewkę”. Trzeba tego jednak dokonać. Oni będą zmobilizowani na 100%. My musimy na 110%.

XXXII kolejka III liga grupa 3

KP Warta Gorzów Wielkopolski – GKS Pniówek 74 Pawłowice

4.06.2022

Godz. 15:00

Gorzów Wielkopolski, stadion OSIR