Informacje - III Liga

Gorzów zdobyty, Pniówek utrzymany!

Zwycięstwem w Gorzowie Wielkopolskim Pniówek Pawłowice zapewnił sobie grę w III lidze w kolejnym sezonie! GKS jest pierwszą drużyną, która wygrała na obiekcie KP w tym roku.

Wynik meczu otworzył w 13. minucie Piotr Trąd. 24-latek otrzymał podanie od Dawida Hanzla i mocnym strzałem zza szesnastki, w krótki róg umieścił futbolówkę w siatce. Ten sam zawodnik miał duży udział przy drugim trafieniu. Jego centrę z rzutu rożnego przeciął… Dawid Ufir, kierując piłkę do własnej bramki. Na kolejne trafienie trzeba było czekać do 83 minuty. Pięknym lobem nad wychodzącym bramkarzem popisał się Grzegorz Glapka. Honorową bramkę dla gospodarzy zaliczył  w doliczonym czasie Brajan Burzyński, po uderzeniu głową z rzutu rożnego.

GKS po wczorajszym zwycięstwie uplasował się na dziewiątym miejscu w tabeli. Do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki. W najbliższą sobotę gramy u siebie derby z LKS-em Goczałkowice-Zdrój, a sezon 2021/2022 skończymy w Gubinie.

KP Warta Gorzów Wielkopolski – GKS Pniówek 74 Pawłowice 1:3 (0:2)

13′ Trąd as. Hanzel (0:1)

38′ Ufir (sam.) as. Trąd (0:2)

83′ Glapka as. Szatkowski (0:3)

90+2′ Burzyński (1:3)

GKS: Gocyk (C) – Fulianty, Pacholski, Płowucha, Glenc – Morcinek, Trąd (79′ Musiolik), Wiciński (79′ Spratek), Musioł (46′ Kasperowicz), Herman (57′ Glapka) – Hanzel (57′ Szatkowski).

Żółte kartki: Morcinek, Trąd, Hanzel, Musioł, Kasperowicz.