Informacje - III Liga

Odgryźć się za jesień

Przedostatnią drużyną, która przyjedzie do Pawłowic w sezonie 2021/2022 będzie Miedź II Legnica.

Rezerwy zwycięzcy Fortuna 1 Ligi przez długi czas należały do ścisłej czołówki III ligi grupy 3. Jednak obecnie zielono-niebiesko-czerwoni po serii sześciu meczów bez zwycięstwa spadli na piąte miejsce w tabeli. MKS po trzydziestu kolejkach uzbierał 52 punkty. W tym sezonie wygrywał połowę swoich meczów, siedem razy dzielił się oczkami z rywalami, a osiem razy musiał uznać wyższość rywali. Co ciekawe połowę tych porażek Miedź poniosła w ostatnich czterech kolejkach! W tych spotkaniach uległa po kolei Zagłębiu II Lubin, Rekordowi Bielsko-Biała, Lechii Zielona Góra oraz w ostatniej kolejce Gwarkowi Tarnowskie Góry. Bramki 4:15 (!). Nie można więc powiedzieć, że legniczanie obecnie są w formie. W meczach z rezerwami zawsze jest zagrożenie pojawienia się na boisku zawodników z pierwszej drużyny. Zobaczymy jak będzie tym razem, ponieważ Miedź Legnica zakończyła już sezon zajmując pierwsze miejsce i w przyszłym sezonie będziemy oglądać podopiecznych trenera Wojciecha Łobodzińskiego w Ekstraklasie. Gratulujemy. Najwięcej bramek w ekipie naszego najbliższego rywala uzbierali holender Byron Burgering (w styczniu wrócił do ojczyzny) oraz Tomasz Mamis. Obaj piłkarze zdobyli po 8 bramek.

Pniówek ma w pamięci wyjazd do Legnicy z jesieni. 23 października 2021 roku Miedź zlała GKS 5:1. Patryka Zapałę pokonywali wtedy Wercik Caetano, Grzegorz Bartczak, Byron Burgering, Kamil Niewiadomski oraz Vinicius Veneranda. Honor pawłowiczan uratował w samej końcówce Dawid Morcinek. Łącznie Pawłowice z Legnicą mierzyły się 10 razy. Połowa tych starć padła naszym łupem. Trzy razy triumfował MKS, a dwa razy padały remisy. W meczach tych drużyn zazwyczaj pada dużo bramek. Oprócz wspominanego 5:1 był także spotkania kończące się wynikami 6:1, 0:5, 3:2, 5:2, 3:1.

Podopieczni trenera Jana Furlepy podejdą do meczu XXXI kolejki po bardzo ważnym zwycięstwie nad Odrą Wodzisław. Pniówek zwiększył swoją przewagę nad strefą spadkową do sześciu punktów. Jest większy margines błędu, ale wciąż nie jest to pewność pozostania w III lidze. Kolejne zdobyte punkty będą już niemalże gwarancją. Nie ma więc na co czekać, trzeba ograć borykającą się z problemami Miedź i do ostatnich meczów podejść bez konieczności patrzenia za plecy. Tylko zwycięstwo!