Informacje - III Liga

Wiosna ach to ty!

105 dni. Dokładnie tyle upłynie 7 marca od ostatniego meczu ligowego Pniówka Pawłowice. Na szczęście 101 dni rozłąki z rozgrywkami ligowymi już za nami. W sobotę rusza piłkarska wiosna w III lidze.

W przerwie zimowej zmienił się skład GKS-u. Z klubu ubyło 6 piłkarzy. W ich miejsce sprowadzono 5 nowych. Z pewnością część z nich będziemy mogli zobaczyć na placu gry już w sobotę. Podczas okresu przygotowawczego pawłowiczanie rozegrali także 10 sparingów z czego triumfowali w 7.

Pierwszym wiosennym rywalem podopiecznych trenera Grzegorza Łukasika będzie LZS Starowice. Zawodnicy z Opolszczyzny zajmują ostatnie miejsce w tabeli ze zgromadzonymi tylko czterema punktami. Na wszystkie te punkty składają się remisy. LZS przez całą poprzednią rundę nie wygrał ani razu. Jeden z punktów starowiczanom udało się zdobyć… właśnie z Pniówkiem! W pierwszej kolejce sezonu, pierwszy historyczny mecz LZS-u Starowice zakończył się bezbramkowym remisem. Pozostałe drużyny, które straciły punkty z czerwoną latarnią ligi to Ślęza Wrocław, Stal Brzeg oraz Zagłębie II Lubin. Pomimo 15 punktów straty do bezpiecznego miejsca zarząd z klubu z gminy Grodków nie składa broni. Zimą klub opuściło aż 11 zawodników. Związało się za to 10 nowych. Wśród nich trzech Portugalczyków oraz Słoweniec. Sami jesteśmy ciekawi co wyjdzie z tego połączenia.

Słabsza forma Pniówka w końcówce rundy jesiennej spowodowała, że trwa wciąż seria 6 meczów bez zwycięstwa w lidze. Czy może być lepsza okazja na przerwanie jej niż starcie z ostatnią w tabeli drużyną? Liczymy na świetne widowisko! Pierwszy gwizdek sobotniego spotkania zabrzmi równo o 15:00. Zapraszamy na Sportową!

? III Liga Grupa 3
? LZS Starowice
? 7.03.2020
? 15:00
? Pawłowice ul. Sportowa 7