Relacje - III Liga

Zwycięskie starcie z Foto-Higieną

W 11. kolejce III ligi grupy 3 Pniówek Pawłowice zanotował trzecie zwycięstwo. GKS pokonał na własnym boisku Foto-Higienę Gać 2:1.

W 7. minucie groźnie z rzutu wolego uderzył Dawid Weis, a na korner piłkę wybił bramkarz gości. Ten sam zawodnik 180 sekund później świetnie podał piłkę do Wojciecha Łaskiego, ustawiając kolegę w sytuacji sam na sam z Robertem Poźniakiem. Nasz pomocnik nie zmarnował dogodnej okazji i od 10. minuty Pniówek prowadził. Uskrzydlony golem Łaski, tuż po bramce, świetnie ograł dwóch rywali na lewej flance i odpowiednio oddał futbolówkę do Mateusza Szatkowskiego. „Szatowi” zabrakło trochę szczęścia, bowiem ustrzelił on poprzeczkę. W 41. minucie gorąco było pod bramką Bartosza Gocyka, gdy nasz bramkarz przeniósł tuż obok słupka strzał Łukasza Orzechowskiego. Gać wyrównała w 44. minucie. Niespodziewanie zza pola uderzył Grzegorz Kazimierowicz. Piłka okazała się wystarczająco precyzyjna by zatrzepotać w siatce gospodarzy. Podrażniony GKS momentalnie ruszył do ataku i po 120 sekundach znów był na prowadzeniu. Stało się tak za sprawą centry z rzutu rożnego, zgrania Piotra Pacholskiego i strzału głową Szymona Ciuberka.

W drugiej połowie celnie w ręce Gocyka futbolówkę posłał Filip Szczypkowski, a w odpowiedzi jak z armaty, centymetry obok słupka strzelił Pacholski. Może to i lepiej dla klubowego budżetu, bo nie wiem czy siatka wytrzymałaby bombę naszego stopera. Foto-Higiena do końca walczyła o remis. W końcówce nasz golkiper obronił jeszcze strzał z wolnego Iegora Tarnova oraz główkę Dominika Kubonia zapewniając sobie i kolegom 3 punkty!

Dzięki temu zwycięstwu GKS zajmuje 10. miejsce w tabeli. W środę podopiecznych trenera Grzegorza Łukasika czeka mecz 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy ze Zniczem Jankowice. W sobotę natomiast pawłowiczanie zagrają w Bytomiu z miejscową Polonią w ramach III ligi.

GKS Pniówek 74 Pawłowice – Foto-Higiena Gać 2:1 (2:1)

10′ Łaski (as. Weis) 1:0

44′ Kazimierowicz 1:1

45+1′ Ciuberek (as. Pacholski) 2:1

GKS: Gocyk – Glenc, Płowucha. Pacholski, Kuś – Weis, Ciuberek (C), Łaski (76′ Caniboł), Spratek (64′ Morcinek), Wiciński (46′ Herman) – Szatkowski (83′ Szczęch)

Żółte kartki: Morcinek, Weis, Wiciński