Zapowiedzi

Spotkanie po latach

W najbliższą sobotę ugościmy na własnym boisku Górnika Polkowice. Z tą drużyną ostatni raz mierzyliśmy się w kwietniu 2019 roku.

KS od wspomnianego 2019 roku występował w drugiej oraz pierwszej lidze. Jednak w czerwcu polkowiczanie musieli przełknąć gorycz spadku. Ubiegłe rozgrywki zakończyli oni na piętnastym miejscu i o jeden punkt przegrali drugą ligę z rezerwami Zagłębia Lubin. Górnik wciąż chyba nie otrząsnął się po degradacji, bo w III lidze również nie radzi sobie najlepiej. Po jedenastu kolejkach piłkarze trenera Enkeleida Dobiego uzbierali szesnaście oczek. To owoc czterech triumfów (z Cariną Gubin, Ślęzą Wrocław, Gwarkiem Tarnowskie Góry oraz MKS-em Kluczbork), czterech remisów (z LZS-em Starowice, Odrą Bytom Odrzański, Wartą Gorzów oraz w ostatniej kolejce z rezerwami Śląska Wrocław) i trzech porażek (z Unią Turza Śląska, LKS-em Goczałkowice-Zdrój, także z Górnikiem II Zabrze).

W Polkowicach gra czterokrotny reprezentant Polski – Arkadiusz Piech. Mający na koncie 191 występów w Ekstraklasie i 56 goli napastnik w tym sezonie trafił jak dotąd raz. Oprócz niego bramki w tym sezonie zdobywało dla KS-u jeszcze dziewięciu innych zawodników, ale żaden z nich nie pokonał bramkarzy rywali więcej niż dwa razy. W czasie, gdy Górnik grał jeszcze w III lidze mierzyliśmy się z nim sześciokrotnie. Tylko raz udało nam się wygrać. Trzeciego czerwca 2017 roku ograliśmy zielono-czarnych w Pawłowicach 3:1. Pozostałe mecze podzieliły się w proporcji 3:2 na zwycięstwa KS-u oraz remisy.

Pniówek w ostatniej kolejce potknął się w Tarnowskich Górach. Zakończyła się tym samym seria ośmiu meczów bez porażki. W sobotę trzeba będzie wykorzystać atut własnego boiska i znów pokazać swoją siłę.

XII kolejka III liga grupa 3

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – KS Górnik Polkowice

12.10.2023

Godz. 15:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7