Relacje - III Liga

Porażka w Tarnowskich Górach

Skończyła się trwająca osiem meczów piękna seria bez porażki Pniówka Pawłowice. GKS w jedenastej kolejce przegrał z Gwarkiem Tarnowskie Góry 1:3.

Prawie wszystko co ważne w tym spotkaniu wydarzyło się w pierwszym kwadransie. Najpierw w ósmej kolejce wynik otworzył Mateusz Szatkowski, który wykorzystał podanie Dawida Weisa. Radość z prowadzenia pawłowiczan nie trwała jednak zbyt długo. Już w trzy minuty później wyrównał Jakub Załuski po centrze z rzutu rożnego. 240 sekund po tym Patryk Zapała skapitulował po raz drugi. Tym razem zdołał go pokonać Mateusz Flak. Na kolejne trafienie trzeba było czekać aż do ostatniej minuty regulaminowego czasu gry. Pniówek dobił Michał Rakowiecki, który ustalił wynik spotkania na 3:1.

Każda seria kiedyś się kończy. Trzeba zacząć budować nową. Najlepiej będzie rozpocząć już w sobotę pokonując na własnym boisku Górnika Polkowice.

TS Gwarek Tarnowskie Góry – GKS „Pniówek-74” Pawłowice 3:1 (2:1)

8′ 0:1 Szatkowski (as. Weis)

11′ 1:1 Załucki

15′ 2:1 Flak

90′ 3:1 Rakowiecki

GKS: Zapała – Szkatuła, Szymura, Glenc, Topolewski (46′ Herman) – Weis (46′ Ciszewski), Dąbrowski, Szatkowski (C) (79′ Morcinek), Musioł (62′ Spratek), Warnecki (62′ Kasperowicz) – Hanzel

Żółte kartki: Warnecki, Szymura, Szkatuła.