Informacje - III Liga

Jedni podtrzymać, drudzy przerwać passę

Naszym pierwszym październikowym rywalem w III lidze będzie Gwarek Tarnowskie Góry. TS nie wygrał od sześciu spotkań, a GKS nie przegrał od ośmiu.

Gospodarze sobotniego spotkania bardzo dobrze rozpoczęli sezon. W pierwszych czterech kolejkach odnieśli trzy zwycięstwa i zaliczyli jeden remis. Podopieczni trenera Bartłomieja Cymerysa pokonali Ślęzę Wrocław, Unię Turza Śląska oraz LKS Goczałkowice-Zdrój i podzielili się punktami z LZS-em Starowice. Później jednak coś w grze Gwarka zaczęło szwankować. Nie wygrał on żadnego meczu ligowego od dwudziestego trzeciego sierpnia. W kolejnych kolejkach tarnogórzanie zremisowali z Odrą Bytom Odrzański i Śląskiem II Wrocław i polegli w starciach z Wartą Gorzów Wielkopolski, Górnikiem II Zabrze, MKS-em Kluczbork i Górnikiem Polkowice.

Historia spotkań Pawłowic z Tarnowskimi Górami jest bardzo wyrównana. Zaplanowany na sobotę mecz będzie dwunastym spotkaniem Pniówka i Gwarka w III lidze. Jak dotąd trzy razy wygrywał GKS (w tym ostatnie spotkanie z 22 kwietnia br.). Również trzy razy wygrali zawodnicy ze Srebrnego Miasta. Jak łatwo obliczyć pięciokrotnie w starciach tych dwóch spotkań padał remis.

O ile humory w Tarnowskich Górach nie mogą być zbyt wesołe, gdy nie wygrywa się od ponad miesiąca, o tyle w Pawłowiach daleko szukać w pamięci ostatniej porażki. Taki stan rzeczy cieszy i z pewnością nikt nie chce tej passy przerywać. Zagrajmy tak jak w poprzednich meczach i tak jak ostatnio wygrajmy!

XI kolejka III liga grupa 3

TS Gwarek Tarnowskie Góry – GKS „Pniówek-74” Pawłowice

7.10.2023

Godz. 15:00

Tarnowskie Góry, ul. Wojska Polskiego 2