Druga porażka z rzędu

Bolesnej porażki doświadczyli nasi piłkarze w dwunastej kolejce III ligi grupy 3. Pawłowiczanie ulegli na własnym boisku Górnikowi Polkowice 2:5.

Zaczęło się wręcz fantastycznie. Już w trzeciej minucie główka Dawida Weisa trafiła w rękę defensora gości, a arbiter zarządził rzut karny. Stały fragment gry na gola zamienił Damian Warnecki, który zmylił bramkarza. W czternastej minucie do remisu doprowadził Jakub Ryś. 24-latek pokonał Bartosza Szelonga strzałem z czternastu metrów w krótki róg bramki. Dwanaście minut później Górnik wyszedł na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Mariusz Szuszkiewicz, który wykorzystał błąd Tomasza Musioła, zabrał mu piłkę przy linii końcowej boiska i strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. Goście cieszyli się z prowadzenia tylko minutę. Do wrzutki Dawida Weisa wyskoczył Kamil Herman i zgrał piłkę do Jakuba Kasperowicza, a ten wyrównał stan rywalizacji. Do przerwy po równo.

W drugiej połowie strzelali już niestety tylko polkowiczanie. Zaczął w 49. minucie Kacper Bajerski. Dostał on precyzyjne prostopadłe podanie ze środka pola i mając przed sobą tylko naszego golkipera ponownie wysunął Górnika na prowadzenie. Goście dobili Pniówek pomiędzy 82. i 84. minutą. Najpierw swojego drugiego gola tego popołudnia zdobył Jakub Ryś, a ostatnie trafienie to bramka Szymona Drewniaka „zamykająca” mecz.

Zaliczyliśmy drugą porażkę z rzędu i czwartą w sezonie. Przypomnijmy, że poprzednim razem po dwóch porażkach z rzędu nastąpiła seria ośmiu meczów bez porażki. Liczymy więc i tym razem na taki obrót spraw.

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – KS Górnik Polkowice 2:5 (2:2)

4′ 1:0 Warnecki (karny)

14′ 1:1 Ryś

26′ 1:2 Szuszkiewicz

27′ 2:2 Kasperowicz (as. Herman)

49′ 2:3 Bajerski