Relacje - III Liga

Złapany tlen

Pniówek Pawłowice pokonał w zaległym meczu III ligi grupy 3 Piasta Żmigród i odskoczył od strefy spadkowej.

W 14. minucie po zespołowej akcji Grzegorz Glapka podał do Piotra Trąda, a ten minął obrońcę i z ostrego kąta strzelił w kierunku dalszego słupka. Piłkę do własnej bramki skierował jeszcze Eryk Moryson, ale arbiter bramkę zapisał naszemu pomocnikowi. Dwanaście minut później celnie uderzał Dawid Hanzel, ale trafienie odbił Mateusz Filipowiak. Następnie, w 37. minucie świetną piłkę w pole karne posłał Grzegorz Glapka. Dopadł do niej Mateusz Szatkowski, a jego strzał obronił jeszcze golkiper gości. Piłka trafiła do Dawida Wicińskiego, który celnie dobił strzał młodszego kolegi. Tuż przed końcem pierwszej połowy, dokładnie w doliczonym czasie, mogło być 3:0. Szybka akcja naszego zespołu zakończyła się podaniem Hanzla do Musioła. Ustawiony na szesnastym metrze Tomasz posłał futbolówkę… ponad ogrodzeniem boiska.

Żmigród złapał kontakt w 64. minucie. Z prawej strony pola karnego piłkę wycofał Eryk Moryson, a z okolicy jedenastego metra Bartosza Gocyka pokonał wprowadzony z ławki Kacper Głowieńkowski. Piast mocno dążył do wyrównania, ale nie przełożyło się to na kolejną bramkę. Niecelnie strzelał Moryson, groźnie atakował także Tomasz Wojciechowski. Najlepszą sytuację na wyrównanie zmarnował ten, który już raz się na listę strzelców wpisał. Po wrzutce Oskara Majbrody, Głowieńkowski mocno przestrzelił z paru metrów.

GKS odskoczył na 5 punktów od strefy spadkowej. Awansował też na dziewiątą lokatę w ligowym rozrachunku. Następne wyzwanie jakie stoi przed drużyną trenera Jana Furlepy to wyjazd do ostatniej w tabeli Foto-Higieny Gać.

GKS Pniówek 74 Pawłowice – MKS Piast Żmigród 2:1 (2:0)

14′ Trąd (as. Glapka) (1:0)

38′ Wiciński (2:0)

64′ Głowieńkowski (2:1)

GKS: Gocyk – Płowucha, Ciuberek (C), Pacholski, Fulianty – Wiciński (65′ Herman), Trąd, Musioł (72′ Kasperowicz), Glapka (80′ Weis) – Hanzel, Szatkowski.

Żółte kartki: Fulianty, Kasperowicz, Herman.