Zapowiedzi

Pożegnać Gać

Wydaje się, że w przyszłym sezonie nie pojedziemy już na mecz do Gaci. Co prawda Foto-Higiena ma jeszcze szansę na utrzymanie, ale obecny dorobek punktowy oraz forma zespołu z Dolnego Śląska nie przysparza o optymizm.

Foto-Higiena zamyka ligową tabelę. Podopieczni trenera Krystiana Pikausa podczas 27 kolejek tylko 3 razy schodzili z placu gry w pełni usatysfakcjonowani. LKS potrafił pokonać Lechię Zielona Góra, Wartę Gorzów Wielkopolski oraz Ślęzę Wrocław. Co ciekawe, wszystkie te triumfy miały miejsca na na wyjazdach. Gacianie nie wygrali na swoim boisku w tym sezonie. Do dziewięciu punktów zdobytych dzięki zwycięstwom czerwono-czarno-zieloni dołożyli jeszcze 5 za remisy. Łączny dorobek naszych najbliższych rywali nie rzuca więc na kolana. Sytuacja wygląda jeszcze gorzej jeśli spojrzymy tylko na rundę wiosenną. Zespół z Oławy zdobył w tym roku tylko jeden punkt i ma serię ośmiu przegranych meczów z rzędu. Ba! Foto-Higiena ostatni raz wygrała 16 października. Obrońcy GKS-u szczególnie powinni mieć na uwadze Łukasza Orzechowskiego. Najlepszy strzelec zespołu ma na koncie 6 trafień.

Historia spotkań na linii Gać – Pawłowice potwierdza, kto będzie faworytem w sobotnim starciu. 6 meczów jak dotąd rozegranych to 4 zwycięstwa Pniówka oraz dwa remisy. Jesienią przy Sportowej 7 górą byli pawłowiczanie, którym zwycięstwo zapewnili Wojciech Łaski i Szymon Ciuberek. Dla Foto-Higieny trafił wtedy Grzegorz Kazimierowicz.

Pniówek pojedzie na Dolny Śląsk po 3 punkty, które jeszcze bardziej uspokoją sytuację GKS-u w tabeli. Wiemy, że gospodarze potrzebują zwycięstwa i walczą o życie w III lidze, ale my nie jesteśmy od rozdawania prezentów. Piłkarze zagrają tylko i wyłącznie o pełną pulę, którą mamy nadzieję przywiozą do Pawłowic.

XXVIII kolejka III liga grupa 3

Foto-Higiena Gać – GKS Pniówek 74 Pawłowice

7.05.2022

Godz. 16:00

Oława, ul. Gać 10