Relacje - III Liga

Utrata punktów z czerwoną latarnią

Tylko remis osiągnął Pniówek Pawłowice w starciu z ostatnią w tabeli Foto-Higieną Gać.

Wynik spotkania otworzył w 21. minucie Dawid Morcinek. Dwudziestoczteroletni pomocnik GKS-u zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Jak się później okazało było to jedyne trafienie w pierwszej połowie. Tuż po rozpoczęciu drugich 45-ciu minut Foto-Higiena wyrównała stan rywalizacji. Do siatki trafił najlepszy strzelec gospodarzy – Łukasz Orzechowski. W 66. minucie najsłabsza drużyna naszej ligi wyszła na prowadzenie. Bartosza Gocyka pokonał Michał Skowron. Blisko było, aby Gacianie odnieśli pierwsze zwycięstwo na własnym obiekcie w tym sezonie. Na szczęście dla GKS-u na dziewięć minut przed końcem regulaminowych 90-ciu wyrównać zdołał Piotr Pacholski, który dobił strzał Dawida Hanzla. W końcówce Pniówek dwa razy jeszcze ostrzelał poprzeczkę, ale nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Remis z najpoważniejszym kandydatem do spadku to z pewnością nie powód do chluby. Jednak punkt zdobyty w Gaci pozwolił nam awansować o jedną pozycję w tabeli. Obecnie zajmujemy ósme miejsce, a w sobotę zmierzymy się z wiceliderem – Polonią Bytom.

Foto-Higiena Gać – GKS Pniówek 74 Pawłowice 2:2 (0:1)

21′ Morcinek (0:1)

47′ Orzechowski (1:1)

66′ Skowron (2:1)

81′ Pacholski (2:2)

GKS: Gocyk – Płowucha (84′ Peda), Ciuberek (C), Pacholski, Fulianty – Wiciński (66′ Musiolik), Musioł (58′ Kasperowicz), Trąd, Morcinek (46′ Glapka) – Hanzel, Szatkowski.

Żółte kartki: Gocyk, Wiciński, Trąd,