Zapowiedzi

Dwukrotny Mistrz Polski przyjedzie do Pawłowic

Nadciąga XXIX kolejka III ligi grupy 3. W niej Pniówek Pawłowice ugości przy Sportowej 7 Polonię Bytom.

Królowa Śląska (bo taki przydomek noszą bytomianie) to dwukrotny mistrz naszego kraju. Miano najlepszej drużyny w Polsce Polonia zdobyła w 1954 oraz 1962 roku. Przez lata nasz najbliższy rywal toczył walkę o najwyższe cele w Ekstraklasie, ale obecnej drużynie daleko do wspomnianych sukcesów. Niebiesko-czerwoni każdego roku walczą o awans do eWinner II ligi. Dwa lata temu w przedwcześnie zakończonym sezonie zajęli drugie miejsce za rezerwami Śląska Wrocław. W ubiegłym sezonie finiszowali tuż za Ruchem Chorzów. Do trzech razy sztuka? Niekoniecznie. Obecnie Polonia jest wiceliderem, ale strata do przewodzących rezerw Zagłębia Lubin to 8 punktów. Szanse wciąż są, ale o awans będzie ciężko.

Bytom w tym sezonie uzbierał już 55 punktów. Jest to owoc siedemnastu wygranych, czterech remisów oraz siedmiu porażek. Wicelider może się pochwalić najszczelniejszą defensywą w lidze. Po stronie straconych bramek widnieje 28, natomiast strzelonych goli BS ma 44. Dwa ostatnie mecze goście sobotniego meczu wygrali. Bez punktów odprawili Lechię Zielona Góra oraz Gwarka Tarnowskie Góry. Najlepsi strzelcy w drużynie trenera Kamila Rakoczego to Dawidowie. Wolny ma na koncie 7 trafień, a Krzemień o jedno mniej. Trener będzie mógł skorzystać z usług naszego byłego gracza, Jacka Wuwera. Pomocnik występował w naszym klubie w latach 2017-2019 i strzelił 4 bramki.

Gdy Pniówek pojechał jesienią do Bytomia nie wywiózł stamtąd żadnych punktów. Na stadionie Szombierek w dziesiątej minucie Bartosza Gocyka pokonał Damian Celuch, a już w doliczonym czasie gry GKS dobił Grzegorz Ochwat. Ogólnie mówiąc, Królowa Śląska nam nie leży. W czterech oficjalnych meczach pawłowiczanie nie wygrali ani razu. Polonia wygrywała 3:1 i 3:0, a raz, w ubiegłym sezonie padł remis 1:1.

Podopieczni trenera Jana Furlepy w ostatnim meczu tylko zremisowali w Gaci z miejscową Foto-Higieną. Mimo tego pozwoliło to na awans w ligowym rozrachunku. Dziś Pniówek zajmuje ósme miejsce. Choć jest to górna połowa tabeli to wciąż trzeba oglądać się za siebie. W tabeli ścisk jest niesamowity i od strefy spadkowej dzielą nas tylko 4 oczka. Śmiało można powiedzieć, że na 6 kolejek do końca rozgrywek, aż 11 drużyn może opuścić szeregi III ligi. Punkty są więc potrzebne w każdym spotkaniu, nawet z tak trudnym przeciwnikiem jakim jest bytomska Polonia. Przyjdźcie dopingować naszych piłkarzy, bo oni tego bardzo potrzebują. Razem damy radę! Widzimy się w sobotę o 17:00!

XXIX kolejka III liga grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – BS Polonia Bytom

14.05.2022

Godz. 17:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7