Zapowiedzi

Uciec od kreski

Po ostatnim meczu nasza przewaga nad strefą spadkową wynosi tylko 2 punkty. Jednak mamy jeszcze mecz zaległy, który rozegramy jutro. W Pawłowicach ugościmy Piasta Żmigród, który znajduje się w takiej samej sytuacji.

GKS i Piast pierwotnie mieli grać 23 kwietnia. Jednak przez żałobę po tragedii w kopalni Pniówek spotkanie zostało przełożone. Dziś oba kluby mają po 31 zdobytych punktów, a najwyżej sklasyfikowany zespół ze strefy spadkowej (MKS Kluczbork) ma ich o 2 mniej. Jeszcze niedawno nikt w Pawłowicach nie oglądał się za siebie. Dwie porażki z rzędu oraz triumfy drużyn niżej od nas w tabeli sprawiły, że widmo spadku zbliżyło się. Klub, który jutro zgranie 3 punkty, złapie oddech i odskoczy od „kreski”.

Żmigrodzianie co ciekawe mają więcej zwycięstw od nas. Piłkarze z Dolnego Śląska odnosili już 9 Victorii. Cztery razy dzielili się punktami z rywalami, a pozostałe 13 starć przegrali. Ostatni mecz MKS-u to porażka z MKS-em Kluczbork 1:4. Historyczne spotkania obu teamów przemawiają za Pniówkiem. Pawłowiczanie wygrali 6 z rozegranych 10 meczów. W tym ostatni mecz MKS – GKS z rundy jesiennej. 11 września 2021 roku Mateusza Filipowiaka pokonywali Wojciech Łaski, Kamil Glenc oraz Wojciech Caniboł. Trzy bramki i trzy punkty dla Pawłowic. Piast znalazł sposób na nasz zespół 2 razy, ale było to w 2018 oraz 2016 roku. Jak łatwo policzyć 2 razy padł remis.

Gdyby teraz mecz zakończył się podziałem punktów nikt nie byłby zadowolony. Oba zespoły potrzebują kompletu oczek, a to jest gwarancją dobrego meczu. Zapraszamy na Sportową, aby wspomóc naszych piłkarzy. Po 3 punkty!

XXV kolejka III liga grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – MKS Piast Żmigród

4.05.2022

Godz. 17:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7