Relacje - III Liga

Legnicki blamaż

Potwierdził się fakt, że w meczach Miedzi II Legnica z Pniówkiem Pawłowice pada wiele goli. Dziś padło sześć. Pięć z nich niestety dla rezerw pierwszoligowca.

W 7. minucie Patryka Zapałę dogrzał Byron Burgering, którego strzał był problemu wyłapał nasz golkiper. W 19. minucie bardzo dobrą okazję do strzelenia bramki miał Tomasz Musioł. Po wrzucie z autu w pole karne nasz pomocnik posłał futbolówkę mocno, ale kilkadziesiąt centymetrów obok słupka. W 42. minucie padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Około 10 metrów przed polem karnym do piłki dopadł Wercik Caetano i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Pod koniec pierwszej połowy strzelali jeszcze Wojciech Caniboł i Tomasz Mamis, ale efektów to nie przyniosło.

5 minut po wznowieniu gry legniczanie dołożyli drugie trafienie, a na listę strzelców wpisał się Grzegorz Bartczak. Pniówek nie złożył broni. Próbował atakować, ale niestety niewiele z tego wychodziło. Do tego szybkie kontry gospodarzy trzykrotnie wyprowadziły zawodników Miedzi do sytuacji sam na sam z Patrykiem Zapałą. O ile pierwszą z tych akcji dał radę zatrzymać nasz 18-letni bramkarz (strzelał Wercik Caetano), to w kolejnych dwóch był już bezradny. W 75 i 77 minucie sytuację sam na sam z bramkarzem na gole zamienili Byron Burgering oraz Kamil Niewiadomski. Dzieła zniszczenia dopełnił w 90. minucie Vinicius Veneranda zdobywając piątą bramkę. Swoje i kolegów łzy golem w czwartej doliczonej minucie otarł Dawid Morcinek, który dobił strzał Dawida Hanzla po centrze z kornera.

Mamy nadzieję, że zimny prysznic jaki przyjęli piłkarze w Legnicy sprawi, że w kolejnym meczu z Wartą Gorzów Wielkopolski przełożą sportową złość na zwycięstwo nad czerwoną latarnią ligi.

MKS Miedź II Legnica – GKS Pniówek 74 Pawłowice 5:1 (1:0)

42′ Caetano (1:0)

50′ Bartczak (2:0)

75′ Burgering (3:0)

77′ Niewiadomski (4:0)

90′ Vinicius (5:0)

90+4′ Morcinek (5:1)

GKS: Zapała – Fulianty (72′ Glapka), Pacholski, Płowucha, Glenc – Łaski, Musioł (81′ Morcinek), Spratek (62′ Trąd), Weis – Caniboł (C) (81′ Szczęch), Hanzel.

Żółte kartki: Pacholski, Glapka, Glenc,