Zapowiedzi

Ktoś zapunktuje

W trzeciej kolejce III ligi grupy 3 Pniówek Pawłowice wyjedzie na mecz do Gubina. Tamtejsza Carina tak jak i GKS jeszcze w tym sezonie nie zdobyli punktów. Po tym spotkaniu na pewno ten stan się zmieni.

Czarny koń

Rozpoczęty sezon to trzeci z rzędu Cariny na tym poziomie rozgrywkowym. Dla MKP jest to najwyższa klasa w historii ich istnienia. W debiutanckim roku w III lidze zielono-czarni do końca bili się o utrzymanie. Ostatecznie zajęli czternaste miejsce z trzema punktami przewagi nad najwyżej sklasyfikowanym spadkowiczem z sezonu 2021/2022 – Piastem Żmigród. W niedawno zakończonych rozgrywkach zespół znad granicy solidnie zapracował sobie na miano czarnego konia rozgrywek. Podopieczni trenera Grzegorza Kopernickiego zajęli piąte miejsce. Zgromadzili 54 punkty, a ich bilans wyniósł szesnaście zwycięstw, sześć remisów oraz dwanaście porażek.

Zero po obu stronach

Jednak w tym sezonie Carina nie spisuje się dobrze. Start rozgrywek zaliczyli bliźniaczo podobny do Pniówka i obie drużyny obecnie są w strefie spadkowej z zerowym dorobkiem punktowym. Gospodarze sobotniego spotkania na inaugurację rozgrywek ulegli u siebie Górnikowi Polkowice 0:1, a w minionej kolejce okazali się gorsi od rezerw Śląska Wrocław przegrywając 1:2. Gubinianie wyprzedzają nas tylko tym, że stracili o jedną bramkę mniej. Latem dużo działo się także w gubińskiej szatni. Odeszło łącznie jedenastu piłkarzy, a w ich miejsce sprowadzono trzynastu.

Skończyli serię

MKP odkąd znalazł się w III lidze „leżał” naszemu zespołowi. Najpierw wygraliśmy z Cariną 3:2 (dwie bramki Dawida Hanzela i jedno trafienie Piotra Trąda dla GKS-u oraz gole Cypriana Poniedziałka i Przemysława Haraszkiewicza dla rywali). Później w przeciągu nieco ponad dwóch miesięcy (15.06. i 17.08. 2022) dwa razy wygraliśmy na stadionie przy ul. Sikorskiego w Gubinie rezultatem 4:1. W pierwszym starciu wynik otworzył Mateusz Szatkowski, hat-tricka strzelił Dawid Hanzel, a gola dla gospodarzy zaliczył Michał Kochanowski. W jesiennym spotkaniu minionego sezonu zielono-czarnych rozstrzelali Grzegorz Glapka, Szymon Ciuberek i Piotr Trąd (dwa gole), a do własnej bramki piłkę posłał Bartosz Szary. Świetna passa zakończyła się tej wiosny, kiedy to MKP wywiózł z Pawłowic komplet punktów (Kasperowicz oraz Borkowski i Matuszewski).

Czas na punkty

Zero punktów w dwóch meczach to fakt, ale z pewnością nie ma jeszcze powodów do zmartwień. W pierwszym meczu zabrakło trochę szczęścia, natomiast w drugiej kolejce graliśmy z Rekordem Bielsko-Biała, który (wszystko na to wskazuje) będzie bił się o promocję do II ligi. W grze Pniówka widać już pomysł na grę trenera Rakoczego. Jedna chyba trzeba jeszcze trochę czasu, aby wszyscy piłkarze go przyswoili. Mamy nadzieję, że uda się to już w Gubinie, bo potencjał w tym zespole jest ogromy. Jedziemy po pierwsze z wielu 3 punkty. Do boju GKS!

III kolejka III liga grupa 3

MKP Carina Gubin – GKS Pniówek 74 Pawłowice

19.08.2023

Godz. 17:00

Gubin, ul. Generała Sikorskiego 89.