Zapowiedzi

Dwudziesty raz

W drugiej kolejce III ligi grupy 3 czeka nas pierwszy mecz na własnym boisku. Przy Sportowej ugościmy BTS Rekord Bielsko-Biała, czyli trzecią siłę ubiegłego sezonu.

Mecze Pniówka z Rekordem spokojnie można nazwać klasyką III ligi. Oba kluby nieustannie rywalizują co rundę od prawie równo 10 lat. Pierwszy mecz GKS-u i BTS-u w tej lidze odbył się 14 sierpnia 2013 roku w Pawłowicach. Wygrali go goście 2:0. Oprócz wspomnianego spotkania oba kluby mierzyły się na czwartym poziomie rozgrywkowym już dziewiętnaście razy. Biało-zieloni w sobotę staną przed szansą poprawienia niekorzystnego dla siebie bilansu spotkań. Dotychczas nasi górnicy triumfowali dziesięć razy. Czterokrotnie padał remis, a pięć razy komplet punktów dopisywali sobie rywale. W minionym sezonie oba teamy wykorzystały atut własnego boiska i w Pawłowicach wygrał GKS, a w Bielsku-Białej BTS.

Zespół spod Klimczoka bił się o awans w poprzednim sezonie. Ostatecznie w końcówce wszystkim odskoczyła Polonia Bytom i to „Królowa Śląska” uciekła do II ligi. Rekord zakończył zmagania ostatecznie na najniższym stopniu podium. Uzbierali wtedy tyle samo punktów co drugie rezerwy Rakowa Częstochowa – czyli 65. Na przestrzeni trzydziestu czterech kolejek dziewiętnaście razy ograli rywali, osiem razy podzielili się punktami z oponentami i ponieśli tylko siedem porażek.

Latem w ekipie z Cygańskiego Lasu doszło do kilku roszad. Najważniejszą z nich wydaje się zmiana trenera. Dariusz Mrózek, który prowadził zespół od grudnia 2019, przeniósł się do pierwszoligowego GKS-u Katowice, gdzie pełni rolę asystenta trenera Rafała Góraka. Zarząd klubu prowadzenie zespołu w nowym sezonie powierzył Dariuszowi Klacze. 36-latek prowadził wcześniej Unię Dąbrowa Górnicza. Patrząc na piłkarzy największym ubytkiem wydaje się strata Michała Biskupa oraz Kacpra Gacha. W ich miejsce sprowadzono m.in. znanego z pierwszoligowego GKS-u Tychy Macieja Mańkę oraz Króla Strzelców III ligi z sezonu 2019/2020 Mariusza Idzika.

Biało-zieloni w pierwszej kolejce zremisowali u siebie z rezerwami Śląska Wrocław 2:2. GKS uległ zespołowi Karkonoszy Jelenia Góra 0:1. Oba kluby bardzo chcą dopisać do swojego dorobku pierwszy komplet punktów. W sobotę po raz pierwszy przed własną publicznością zespół poprowadzi trener Kamil Rakoczy. Życzymy miłego debiutu i kompletu punktów.

II kolejka III liga grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – BTS Rekord Bielsko-Biała

12.08.2023

Godz. 17:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7