Informacje - III Liga

Bez skrupułów

Niespodzianki nie było, bo i być nie mogło. GKS pewnie melduje się w drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy. Podopieczni trenera Kamila Rakoczego pokonali B-klasowy LKS Wisłę Małą aż 17:0.

Od początku było wiadomo jak ten mecz będzie przebiegał. Nieustające ataki Pniówka, bronienie się i próby kontrowania gospodarzy. I tak właśnie było. Do trzynastej minuty LKS bronił się dzielnie, ale wtedy z rzutu wolnego trafił Dawid Morcinek. Niedługo po tym, debiutanckie trafienia w naszym klubie zaliczyli Mateusz Cywka i Oskar Skrzyniarz. Na 4:0 w 31. minucie podwyższył Kamil Herman. W ciągu ostatnich piętnastu minut pierwszej połowy hat-tricka ustrzelił występujący w tym spotkaniu w roli kapitana Dawid Morcinek, a jego trafienia przedzielił drugi gol Mateusza Cywki. Do przerwy 0:8.

W drugiej połowie pawłowiczanie nie zdjęli nogi z gazu. Wręcz przeciwnie. Na boisko weszli, bardziej doświadczeni zawodnicy, którzy dokończyli dzieło zniszczenia. Zaczął Adrian Dąbrowski, a później szybko hat-tricka skompletował Dawid Hanzel. Następnie na listę strzelców wpisał się Piotr Trąd i po raz czwarty Dawid Hanzel. W 76. minucie podwyższył Przemysław Szkatuła, a w 79. Kamil Glenc. Ostatnim akordem był gol… Patryka Zapały. Nasz bramkarz pewnie wykorzystał rzut karny.

Nie ma co się rozpisywać nad tym spotkaniem. Pniówek okazał szacunek rywalom grając do końca z pełnym zaangażowaniem. Mecz trzecioligowca z B-klasowcem po prostu musiał się tak skończyć.

LKS Wisła Mała – GKS Pniówek 74 Pawłowice 0:17 (0:8)

13′ Morcinek

15′ Cywka

25′ Skrzyniarz (as. Szczęch)

31′ Herman (as. Ciszewski)

36′ Morcinek (as. Spratek)

38′ Morcinek (as. Herman)

39′ Cywka

41′ Morcinek

47′ Dąbrowski

48′ Hanzel

57′ Hanzel

62′ Hanzel

65′ Trąd (as. Lachendro)

67′ Hanzel (as. Szkatuła)

76′ Szkatuła (as. Trąd)