Zapowiedzi

Wszystkiego po równo

Przed nami derby powiatu pszczyńskiego. Obie drużyny mają bardzo wyrównane bilanse. Pniówek 2:2:2, LKS 3:0:3. A żeby było jeszcze ciekawiej w historii meczów Pawłowic z Goczałkowicami w III lidze mamy po dwa zwycięstwa obu stron i dwa remisy. Dodatkowo w ubiegłym sezonie obie ekipy zgromadziły tyle samo punktów z takim samym bilansem zwycięstw remisów i porażek.

„Goczały” na stałe zadomowiły się już w III lidze. Dla klubu z ul. Krzyżanowskiego rozpoczęty przed miesiącem sezon jest czwartym na tym poziomie.  Ubiegłe rozgrywki zakończyli na dziesiątym miejscu wyprzedzając nas wynikami bezpośrednich meczów. W Pawłowicach wygrali goście (1:2 Brychlik oraz dwa razy Kiklaisz), a na Panattoni Arenie padł remis 1:1 (Borek oraz Brychlik). LKS i GKS w sezonie 2022/2023 uzbierały czterdzieści sześć oczek po dwunastu zwycięstwach i porażkach oraz dziesięciu remisach.

Obecne rozgrywki w wykonaniu LKS-u to istna definicja sinusoidy. Goczałkowiczanie naprzemiennie po jednym meczu wygrywają i przegrywają. Rozpoczęli od pokonania Odry Bytom Odrzański (2:0), by w drugiej kolejce ulec Warcie Gorzów Wielkopolski (2:3). Następnie pokonali Górnika II Zabrze (2:1), nie zdobyli punktów z Gwarkiem Tarnowskie Góry (0:2) oraz ograli w Polkowicach Górnika (2:1). W ostatniej kolejce okazali się gorsi od Śląska II Wrocław (0:1). Wykres wskazuje teraz na zwycięstwo, ale podopieczni trenera Kamila Rakoczego mają inne plany.

Pniówek, który też gra statystycznie (najpierw dwie porażki, później dwa remisy, a następnie dwa zwycięstwa) będzie chciał podtrzymać dopiero co rozpoczętą serię zwycięstw. Obecnie licznik wskazuje dwa. Jedno jest pewne. Wiele liczb zmieni się po sobotnim meczu.

Mecz w Goczałkowicach to drugi najbliższy wyjazd w tym sezonie. Prognozy pokazują wysoką temperaturę oraz słoneczną aurę. Warunki więc doskonałe do spędzenia wczesnego popołudnia na stadionie. Gorąco będzie z pewnością nie tylko na trybunach.

VII kolejka III liga grupa 3

LKS Goczałkowice-Zdrój – GKS „Pniówek-74” Pawłowice

9.09.2023

Godz. 13:00

Goczałkowice, ul. Krzyżanowskiego 1A