Informacje - III Liga

Pogrom w Pucharze

Aż 7 bramek strzelili piłkarze Pniówka Pawłowice w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Tychy. Na boisku w Wiśle Wielkiej miejscowy LKS nie zdołał zdobyć nawet honorowej bramki. Swoje debiutanckie bramki w barwach GKS-u zdobyli Wojciech Łaski oraz Szymon Zalewski.

W pierwszej połowie Pniówek w przeciągu dwóch minut zdobył dwie bramki. Najpierw w 15. minucie wynik spotkania otworzył Wojciech Łaski dobijając strzał Wojciecha Caniboła. Cani zaliczył chwilę później asystę przy bramce Mateusza Szatkowskiego. Na następne trafienia musieliśmy czekać do drugiej połowy. Było jednak warto. Tym razem Pawłowiczanie w 7 minut zdobyli 4 bramki. Rozpoczął Tomasz Dzida w 63. minucie. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Szymon Zalewski. Trzy minuty później na 5:0 podwyższył Dawid Morcinek. Szósta bramka to autorstwo Piotra Trąda, który wykorzystał podanie Morcinka. Czapla miał jednak apetyt na jeszcze jedno trafienie. Dopiął swego na 5 minut przed końcem ustalając wynik spotkania.

LKS Wisła Wielka – GKS Pniówek 74 Pawłowice 0:7 (0:2)
15′ ⚽️ Łaski (0:1)
17′ ⚽️ Szatkowski ?️ Caniboł (0:2)
63′ ⚽️ Dzida T. (0:3)
65′ ⚽️ Zalewski (0:4)
68′ ⚽️ Morcinek ?️ Dzida T. (0:5)
70′ ⚽️ Trąd ?️ Morcinek (0:6)
85′ ⚽️ Morcinek ?️ Trąd (0:7)
GKS: Świerczek (55′ Baron) – Obara, Zajączkowski, Płowucha, Paleczny (55′ Morcinek) – Trąd, Waśkiewicz, Szatkowski (46′ Dzida T.), Siwek (55′ Kasperowicz), Łaski (46′ Zalewski) – Caniboł (55′ Dzida Ł.)