Relacje - III Liga

Warnecki za trzy

Mamy pierwszego gola w tym roku i mamy również pierwsze zwycięstwo! W XX kolejce III ligi grupy 3 podopieczni trenera Kamila Rakoczego pokonali Carinę Gubin po bramce Damiana Warneckiego.

W siódmej minucie pierwsze celne uderzenie oddał Miłosz Matuszewski, ale jego uderzenie bez problemu wyłapał Patryk Zapała. Po kolejnych siedmiu minutach do siatki trafił Nikita Hrybau. Gol nie został uznany, ponieważ zawodnik gości był na spalonym. Pierwszy groźny atak Pniówka to rajd Dawida Hanzla z dziewiętnastej minuty. Uderzenie z ostrego kąta naszego najlepszego strzelca obronił nogą Mateusz Kustosz. Tuż po tym mocnym wolejem popisał się Oskar Skrzyniarz, lecz futbolówka wylądowała w rękawicach golkipera. W dwudziestej szóstej minucie groźne uderzenie zza pola karnego posłał Daniel Zieliński i naprawdę niewiele się pomylił.

Początkiem drugiej połowy w poprzeczkę trafił Mateusz Nazar. Podziałało to ożywiająco na pawłowiczan, którzy raz za razem gnali pod bramkę Cariny. Najważniejsza akcja tego spotkania miała miejsce w sześćdziesiątej minucie. Oskar Skrzyniarz zagrał w pole karne do Dominika Budzika, a ten wysokim podaniem znalazł Damiana Warneckiego. 23-latek strzałem głową zapisał się na liście strzelców. Późniejsze ataki obu drużyn nie przyniosły już skutków bramkowych. Gubin starał się odrobić straty, ale GKS umiejętnie się bronił, wyprowadzał groźne kontrataki i utrzymywał piłkę z daleka od swojej bramki.

Dopisujemy pierwsze trzy oczka w tym roku i w optymistycznych nastrojach pojedziemy do Wrocławia, gdzie w najbliższej kolejce zagramy ze Ślęzą.

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – MKP Carina Gubin 1:0 (0:0)

60′ Warnecki (as. Budzik)

GKS: Zapała – Szymura (55′ Weis), Płowucha, Sobierajewicz – Zieliński, Skrzyniarz (73′ Trąd), Budzik, Szczęch (46′ Morcinek) – Herman, Szatkowski (C) (46′ Warnecki) – Hanzel (84′ Ciszewski)

Żółte kartki: Szatkowski, Ciszewski.