Informacje - III Liga

Piątkowe granie

Tym razem nie w sobotę, ani nie w niedzielę, a w piątek kolejny mecz rozegrają piłkarze Pniówka Pawłowice. Po pokonaniu Cariny Gubin GKS postara się o kolejne trzy punkty we Wrocławiu.

W stolicy Dolnego Śląska zmierzymy się ze Ślęzą. Zespół, który od grudnia 2015 roku prowadzi trener Grzegorz Kowalski to nasz sąsiad w tabeli. Po dwudziestu seriach gier wrocławianie mają na koncie 30 oczek, czyli o jedno więcej niż Pniówek. Siódme miejsce 1KS zawdzięcza dziewięciu zwycięstwom, trzema remisom oraz ośmioma porażkom. Bilans żółto-czerwonych na własnej, sztucznej murawie to pięć triumfów, dwa remisy oraz trzy starcia zakończone bez dorobku punktowego. Nasi najbliżsi przeciwnicy i Gwarek Tarnowskie Góry wiosną zagrali o jeden mecz więcej niż reszta stawki. Mecz osiemnastej kolejki został rozegrany 24 lutego. Wygrała go Ślęza (4:1), ale kolejne dwa spotkania tej wiosny to porażki z Górnikiem Polkowice (2:3) oraz Śląskiem II Wrocław (1:4).

Wspomniane tylko trzy remisy to najniższy wynik w całej lidze (wspólnie z Rekordem Bielsko-Biała oraz Cariną Gubin), ale to właśnie podziałem punktów zakończyło się jesienne spotkanie uczestników zapowiadanego widowiska. 23 sierpnia ubiegłego roku bramki padały tylko z rzutów karnych. Najpierw Patryka Zapałę pokonał Paweł Wojciechowski, a w drugiej połowie z jedenastu metrów nie pomylił się Przemysław Szkatuła.

GKS w ostatniej kolejce skromnie pokonał Carinę Gubin. Cieszy czyste konto i dopisane trzy punkty. Mamy nadzieję, że z meczu na mecz gra naszego zespołu tylko będzie się poprawiała, a pokażemy to już w piątek we Wrocławiu.

XXI kolejka III liga grupa 3

1KS Ślęza Wrocław – GKS „Pniówek-74” Pawłowice

15.03.2024

Godz. 15:30

Wrocław, ul. Kłokoczycka 5