Zapowiedzi

Ukoronowana Królowa

W sobotę po raz ostatni w tym sezonie odbędzie się mecz III ligi na naszym stadionie. Przeciwnikiem Pniówka będzie Polonia Bytom, a więc zespół, który wywalczył już awans do II ligi.

Wracają

Fanatycy „Królowej Śląska” z pewnością na długo zapamiętają 27 maja 2023 roku. To właśnie tego dnia Polonia bezbramkowo zremisowała z imienniczką z Nysy i po końcowym gwizdku wystrzeliły szampany. Po sześciu latach dwukrotny mistrz Polski wraca na szczebel centralny. Podopieczni Adama Burka awans zawdzięczają aż dwudziestu trzem zwycięstwom w tym sezonie. Niebiesko-czerwoni zremisowali także 3 spotkania. Urwać im punkt udało się Rekordowi Bielsko-Biała, Lechii Zielona Góra oraz wspomnianej Polonii Nysa. Bytomianie ulegli także sześciu rywalom w tym sezonie. Sposób na nich znaleźli piłkarze Ślęzy Wrocław (0:1), Rakowa II Częstochowa (1:3), Rekordu Bielsko-Biała (1:4), Gwarka Tarnowskie Góry (0:1), Miedzi II Legnica (1:2) oraz w ostatniej kolejce Cariny Gubin (2:3). Łącznie nasz najbliższy rywal po trzydziestu dwóch kolejkach uzbierał 72 punkty.

Najlepsza obrona, solidny atak

W promocji do drugiej ligi z pewnością pomogła także solidna gra w obronie. BS może pochwalić się najmniejszą liczbą straconych goli w lidze, która wynosi 30. Pod względem strzelonych bramek, których mają 66, zajmują już jednak trzecie miejsce ustępując Ślęzie Wrocław (71 goli) oraz Rekordowi Bielsko-Biała (69). Dla porównania Pniówek pokonywał już bramkarzy rywali tylko 3 razy mniej od Bytomian. Aż 25 bramek dla „Królowej Śląska” zdobył Dawid Wolny. 28-latek zmierza po koronę Króla Strzelców z pięcioma trafieniami przewagi nad drugim Emilem Drozdowiczem i sześcioma nad naszym Dawidem Hanzelem.

Bez dobrych wspomnień

Dla GKS-u spotkania z mistrzem Polski z 1954 i 1962 roku to istny koszmar. Pniówek nie zdołał wygrać żadnego z sześciu spotkań z tym rywalem. Tylko raz udało się zremisować, a pozostałe wyniki to 1:4 (jesienią), 0:5, 0:2, 0:3 oraz 1:3. Pora więc na zwycięskie pożegnanie Polonii! Pawłowiczanie do końca będą walczyć o jak najlepsze miejsce w tabeli na koniec sezonu. Przy korzystnych dla nas wynikach możemy zakończyć rozgrywki nawet na szóstym miejscu.

Nasze gratulacje

Serdecznie gratulujemy Polonii awansu. Z pewnością miejsce takiego klubu jest wyżej niż w III lidze. Szacunek się należy, ale na boisku sympatyczności się skończą i mistrz musi być gotowy na 90 minut walki na trudnym terenie przy Sportowej 7. Postaramy się urwać punkty „Królowej”, która założyła już mistrzowską koronę.

Czekamy na Was!

Drodzy kibice, dla Pniówka będzie to ostatni mecz sezonu na naszym stadionie. Jest to idealna okazja do podziękowania piłkarzom za trud ostatnich miesięcy. Przy okazji, po raz ostatni będziecie mogli zobaczyć w Pawłowicach Polonię Bytom. Obie drużyny są bardzo bramkostrzelne. GKS nie zdobył gola tylko w dwóch spotkaniach w tym sezonie, a BS w trzech. Bramki są więc gwarantowane. Wszystko skłania się ku wielkiemu piłkarskiemu świętu. Liczymy, że uświetnicie je swoją obecnością.

XXXIII kolejka III liga grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – BS Polonia Bytom

10.06.2023

Godz. 17:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7