Triumf w Zielonej Górze

W 32. kolejce III ligi dwunasty raz komplet punktów do swojego dorobku dopisał Pniówek Pawłowice. Podopieczni trenera Sławomira Szarego ograli na wyjeździe Lechię Zielona Góra 3:2.

Kibice zgromadzeni na stadionie pierwszego gola zobaczyli w 28. minucie. Dokładną centrę Macieja Adamiaka na gola głową zamienił Aleksander Sadowski. Pniówek nie pozostał dłużny Lechii i dziewięć minut później wyrównał stan rywalizacji. Z prawej flanki piłkę wrzucił Jakub Szczęch, a nabiegający Yaroslav Baranskyi nie dał szans Gracjanowi Sierackiemu mocnym strzałem głową. Jeszcze przed przerwą do siatki gospodarzy trafił Mateusz Szatkowski. W doliczonym czasie pierwszej części gry z lewej flanki wprost na głowę naszego napastnika dośrodkował Przemysław Szkatuła. „Szato” pięknym szczupakiem zdobył swoją dziewiątą bramkę w tym sezonie.

Początkiem drugiej połowy golkiper Lechii skapitulował po raz trzeci. Piękną akcję GKS-u rozpoczął Tomasz Musioł, który po odbiorze pobiegł ile sił w nogach w stronę bramki gospodarzy. Następnie podał piłkę do Mateusza Szatkowskiego, który wyłożył futbolówkę do Dawida Hanzela. Naszemu najlepszemu strzelcowi nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w pustej bramce. W 64. minucie zielonogórzanie złapali kontakt. Z ponad trzydziestu metrów jak z armaty huknął Rafał Dziadek. Uderzenia dwudziestolatka nie obroniłby chyba żaden bramkarz świata. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wylądowała w siatce. Jak się później okazało była to ostatnia bramka tego spotkania.

GKS dzięki zwycięstwu awansował na dziewiątą lokatę w tabeli. Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwa mecze. Pierwszy z nich to sobotnie, ostatnie domowe spotkanie, w którym Pniówek ugości mistrza naszej ligi – Polonię Bytom.

Lechia Zielona Góra – GKS Pniówek 74 Pawłowice 2:3 (1:2)

28′ 1:0 Sadowski

37′ 1:1 Baranskyi (as. Szczęch)

45′ 1:2 Szatkowski (as. Szkatuła)

52′ 1:3 Hanzel (as. Szatkowski)

64′ 2:3 Dzidek

GKS: Zapała – Glenc, Płowucha, Szary, Szkatuła – Szczęch (70′ Herman), Spratek (40′ Trąd), Musioł, Baranskyi (70′ Weis), – Szatkowski (C) (78′ Kasperowicz), Hanzel

Żółte kartki: Szkatuła, Spratek, Musioł, Weis, Szatkowski, Kasperowicz.