Zapowiedzi

Starcie etatowych trzecioligowców

W siódmej serii gier do Pawłowic zawita BTS Rekord Bielsko-Biała. Oba kluby rywalizują rok w rok już od 2013 roku!

Rekordziści po minionej kolejce zastąpili nas na drugiej pozycji w tabeli. Podopieczni trenera Dariusza Mrózka w pierwszej kolejce sezonu ulegli Lechii Zielona Góra 2:3. W późniejszych pięciu spotkaniach w III lidze BTS tylko raz tracił punkty. Był to remis 2:2 z Odrą Wodzisław Śląski. Z kompletu punktów bielszczanie cieszyli się po starciach z Polonią Bytom (4:1), Miedzią II Legnica (2:0), Polonią Nysa (2:0) oraz (w ostatniej kolejce) z Cariną Gubin (2:0). Oprócz tego, 30 sierpnia Rekord awansował do 1/16 Pucharu Polski pokonując Chełmiankę Chełm 3:0. W nagrodę zespół spod Klimczoka w kolejnej rundzie zmierzy się z ekstraklasową Pogonią Szczecin. W sobotę w Pawłowicach będziemy mogli zobaczyć dwóch zawodników z przeszłością na najwyższym w Polsce szczeblu rozgrywkowym. Mowa o Tomaszu Nowaku oraz Danielu Ferudze. Pierwszy z nich ma nawet 3 występy w kadrze narodowej! W linii defensywy najprawdopodobniej zobaczymy naszego byłego zawodnika – Mateusza Pańkowskiego.

Historia meczów Pniówka z Rekordem jest długa niczym Wisła. Wspomnimy jednak wyniki tylko z ostatnich dwóch sezonów. Przy Sportowej 7 dwa razy wygrywał GKS (3:2 oraz 3:1), natomiast w Bielsku-Białej biało-zieloni wygrali 2:1 i jeden mecz zakończył się remisem 2:2. Wspomniane zwycięstwo 3:2 było pierwszym spotkaniem, w którym naszą drużynę poprowadził trener Jan Furlepa i najbliższym w pamięci z sobotnim przeciwnikiem. Listę strzelców  po stronie gospodarzy wypełnili wtedy Dawidowie – Hanzel i Weis – oraz Piotr Pacholski, a Bartosza Gocyka pokonali Marcin Wróbel i Daniel Feruga.

Pniówek po świetnym początku sezonu nieco wyhamował. W dwóch ostatnich spotkaniach pawłowiczanie ulegli na własnym obiekcie LKS-owi Goczałkowice-Zdrój 1:2 oraz zremisowali w Gorzowie z Wartą 1:1. Tym samym GKS spadł z drugiego na czwarte miejsce w ligowym rozrachunku. Do Rekordu tracimy jednak tylko 2 oczka, więc ewentualne zwycięstwo przywróciłoby nam miejsce na „pudle”. Starcie z BTS-em jest idealną okazją do przełamania się i powrotu na zwycięskie tory. Zapraszamy na to świetnie zapowiadające się widowisko już w sobotę o godz. 16:30!

VII kolejka III liga grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – BTS Rekord Bielsko-Biała

10.09.2022

Godz. 16:30

Pawłowice, ul. Sportowa 7