Informacje - III Liga

Sezon zakończony triumfem!

W ostatnim meczu sezonu Pniówek Pawłowice ograł w Gubinie tamtejszą Carinę 4:1. Hat-tricka zaliczył Dawid Hanzel, a jedną bramkę zdobył Mateusz Szatkowski.

Pierwszy do siatki trafił drugi z wymienionych. Po niskim dośrodkowaniu Dawida Weisa z lewej flanki, „Szato” ubiegł obrońcę i z bliska skierował futbolówkę do siatki. Pniówek z prowadzenia cieszył się tylko 7. minut, bowiem w 30. minucie w sytuacji sam na sam z Mateuszem Pońcem nie pomylił się Mateusz Kochanowski. Do przerwy było więc 1:1.

Drugie 45. minut to „one man show” w wykonaniu Dawida Hanzla. Najpierw, w 56. minucie centrę (a kogo by innego) Dawida Weisa wykorzystał strzałem głową. Dublet 31-latek skompletował w 68. minucie. dalekie podanie Kamila Glenca przedłużył jeden z obrońców Cariny, a nasz snajper znalazł się oko w oko z Tymoteuszem Sewerynem i z zimną krwią podwyższył prowadzenie. Ostatnie trafienie to akcja z 87. minuty i kolejna (trzecia) asysta na koncie Weisa, a bramka (także trzecia) na rachunku Hanzla. Warto wspomnieć, że był to gol numer 16 w całym sezonie, co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji najlepszych strzelców w całej III lidze.

GKS zakończył sezon na swoim „ulubionym” ósmym miejscu. Teraz czas na odpoczynek, potem przygotowania, a początkiem sierpnia III liga znów wróci do Pawłowic.

Carina Gubin – GKS Pniówek 74 Pawłowice 1:4 (1:1)

23′ Szatkowski (as. Weis) (0:1)

30′ Kochanowski (1:1)

56′ Hanzel (as. Weis) (1:2)

68′ Hanzel (1:3)

87′ Hanzel (as. Weis) (1:4)

GKS: Pońc – Fulianty, Ciuberek (C), Płowucha (56′ Kasperowicz), Glenc – Weis, Trąd (56′ Glapka), Musioł (70′ Musiolik), Spratek (63′ Herman), Szatkowski (56′ Morcinek) – Hanzel

Żółte kartki: Kasperowicz, Spratek, Weis, Hanzel.