Zapowiedzi

Ostatni przystanek – Gubin

Aż pod niemiecką granicę wybiorą się piłkarze Pniówka Pawłowice na ostatni mecz w sezonie 2021/2022. W Gubinie GKS podejmie tamtejszą Carinę.

Beniaminek aż do minionej kolejki nie był pewny utrzymania. Dziś ma jednak przewagę 4 oczek nad Piastem Żmigród i do ostatniego spotkania podopieczni trenera Grzegorza Kopernickiego przystąpią na luzie. Gubinianie zajmują czternaste miejsce w tabeli. W 33. meczach uzbierali 39 oczek. Najwięcej razy, bo aż 16, piłkarze Cariny schodzili z boiska pokonani. Ograć rywali udało się im 11 razy, a pozostałe 4 starcia to podział punktów. Bilans naszych rywali na własnym boisku to 7 triumfów, 3 remisy oraz 6 porażek. W szeregu zielono-czarnych dwóch zawodników wiedzie prym w klasyfikacji strzelców. Siedem bramek w tym sezonie zdobyli Cyprian Poniedziałek oraz Denis Matuszewski. Carina osiągnęła już swój cel na ten sezon. Sufitem dla beniamina było utrzymanie i na jedną kolejkę przed końcem zespół z województwa lubuskiego jest tego pewny. Gratulujemy!

Pniówek z Cariną spotkał się tylko jeden raz. Było to jesienią w Pawłowicach. GKS prowadzony jeszcze wtedy przez trenera Grzegorza Łukasika ograł MKP 3:2. Dla gości trafiali wtedy wspomniany Cyprian Poniedziałek oraz Przemysław Haraszkiewicz, natomiast dla naszej drużyny dublet ustrzelił Dawid Hanzel, a jedno trafienie dołożył Piotr Trąd.

W zależności jaki w środę padnie wynik, ustosunkuje to czego Pniówek będzie miał najwięcej w sezonie. Zwycięstw, remisów czy porażek. Obecnie w bilansie pawłowiczan panuje kompletna harmonia. Trzydzieści trzy rozegrane mecze, 11 zwycięstw, 11 remisów, 11 porażek! Chętnie zobaczylibyśmy dwunastkę przy rubryce Victorii i zakończyli sezon w dobrych humorach. Po 3 punkty Panowie!

XXXIV kolejka III liga grupa 3

MKP Carina Gubin – GKS Pniówek 74 Pawłowice

15.06.2022

Godz. 17:30

Gubin, ul. Sikorskiego 89