Zapowiedzi

Sąsiedzi tylko w tabeli

Rozgrywki sezonu 2022/2023 zbliżają się ku końcowi. W przedostatnim meczu na własnym obiekcie tej wiosny Pniówek Pawłowice ugości Stilon Gorzów Wielkopolski. Choć w tabeli obie drużyny dzieli tylko punkt, to na mapie ponad 480 km.

Niebiesko-biali na przeciągu trzydziestu kolejek uzbierali 38 punktów. Najwięcej razy, bo 14, piłkarze z województwa lubuskiego schodzili z placu gry pokonani. O dziwo, więcej porażek odnieśli na własnym boisku niż na wyjeździe. Dokładny bilans to 8-6. Własny stadion zdecydowanie nie jest w tym sezonie atutem Stilonu, ponieważ spoglądając na zwycięstwa, których było 11, dostrzeżemy, że aż 8 z nich odnieśli poza Gorzowem Wielkopolskim. Trzeba więc stwierdzić, że gorzowianie są znacznie groźniejsi poza domem. Jak łatwo policzyć pięć spotkań z ich udziałem zakończyło się remisami. Stilon przyjedzie do Pawłowic po porażce w ostatniej kolejce z Cariną Gubin. KS ma także ujemy bilans bramkowy. Bramkarze trenera Karola Gliwińskiego wyciągali piłkę z siatki już 57 razy, a pozostali zawodnicy zdobyli ich 46. Najwięcej uzbierał wicelider strzelców naszej ligi – Emil Drozdowicz – zdobywca aż dwudziestu bramek.

Wspomnieliśmy wcześniej o tylko trzech Victoriach niebiesko-białych na własnym boisku. Jedno z nich to jesienne starcie właśnie z GKS-em. Dwudziestego dziewiątego października ubiegłego roku kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Olimpijskiej 1 w Gorzowie Wielkopolskim obejrzeli tylko jednego gola. Jego strzelcem był Emil Drozdowicz, który zapewnił gospodarzom komplet punktów. Był to ostatni jak dotąd mecz Pniówka, w którym nie zdobyli gola. Po nim pawłowiczanie trafiali do siatki w każdym z kolejnych szesnastu spotkań.

Podopieczni trenera Sławomira Szarego po zwycięstwie nad Ślęzą Wrocław na własnym obiekcie przegrali w minioną środę w Brzegu ze Stalą 2:3. Mamy nadzieję, że nasi piłkarze przełożą sportową złość za minimalną porażkę z ostatniej kolejki na jutrzejsze spotkanie i dadzą z siebie wszystko. Do boju GKS!

XXXI kolejka III liga grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – KS Stilon Gorzów Wielkopolski

27.05.2023

Godz. 17:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7