Relacje - III Liga

Zwycięstwo i pierwsze czyste konto tej rundy

Pół roku musieli czekać kibice Pniówka Pawłowice, aby zobaczyć mecz, w którym ich ulubieńcy nie stracą bramki. W 31. kolejce III ligi GKS pokonał 3:0 Stilon Gorzów Wielkopolski, a ostatni mecz z czystym kontem miał miejsce 19 listopada ubiegłego roku.

Pierwsza bramka tego spotkania padła w 42. minucie spotkania. Z rzutu wolego blisko narożnika boiska dogrywał Przemysław Szkatuła, a w polu karnym wysoko wyskoczył Mateusz Szatkowski i kontującym uderzeniem głową otworzył wynik spotkania. Początkiem drugiej połowy pawłowiczanie podwyższyli prowadzenie. Po składnej akcji lewą flanką znów dośrodkowywał Szkatuła, a głową do bramki trafił Kamil Spratek. Tuż przed siedemdziesiątą minutą na tablicy wyników pojawiła się trójka. Broniącego dostępu do bramki Bartosza Przybysza pokonał nasz najlepszy strzelec, Dawid Hanzel. Po podaniu Mateusza Szatkowskiego „Denzel” przyjęciem podbił sobie piłkę i mocnym wolejem z szesnastu metrów zdobył swoją swoją osiemnastą bramkę w tym sezonie. 32-latek w końcówce spotkania wywalczył również rzut karny. Dodatkowo za faul na naszym napastniku usunięty z boiska został Filip Karoń i Stilon musiał kończyć w dziesiątkę. Jednak wynik spotkania już się nie zmienił. Bartosz Przybysz zdołał obronić strzał Dawida Hanzela z jedenastu metrów. Nie zmniejszyło to radości z trzech punktów po końcowym gwizdku.

Pniówkowi pozostały już tylko 3 spotkania w tym sezonie. Kolejne z nich to daleka podróż do Zielonej Góry i szukanie punktów w starciu z tamtejszą Lechią. Gramy do końca!

GKS Pniówek 74 Pawłowice – KS Stilon Gorzów Wielkopolski 3:0 (1:0)

42′ 1:0 Szatkowski (as. Szkatuła)

52′ 2:0 Spratek (as. Szkatuła)

69′ 3:0 Hanzel (as. Szatkowski)

GKS: Zapała – Groborz, Szary, Płowucha, Glenc (72′ Weis) – Szkatuła (83′ Herman), Musioł (86′ Kasperowicz), Spratek, Szczęch – Szatkowski (72′ Trąd), Hanzel

Żółte kartki: Groborz, Hanzel, Szary S. (na ławce)

Czerwona kartka: Karoń (Stilon) 84′