Informacje - III LigaInformacje klubowe

Raport medyczny

Prawdziwa plaga kontuzji panuje w Pawłowicach. Obecnie aż sześciu piłkarzy Pniówka zmaga się z urazami. O wszystkich piszemy poniżej.

Tomasz Musioł – kontuzji doznał w końcówce meczu z Polonią Bytom. Po wykonaniu rezonansu okazało się, że nasz pomocnik ma uszkodzone więzadło ATFL i czeka go około 6 tygodni przerwy. Tomka na boisku możemy spodziewać się za około 3 tygodnie, choć jak sam mówi liczy na szybszy powrót. W czwartek czeka go kolejna wizyta u specjalisty.

Piotr Trąd – podczas próby wślizgu na jednym z treningów złamał z przemieszczeniem kość strzałkową. Niestety oznacza to koniec sezonu dla 23-latka. Diagnoza lekarska wyłącza Piotrka z treningów na 3 miesiące.

Mateusz Pańkowski – w 30. minucie starcia z Rekordem Bielsko-Biała zawodnik gości próbując odebrać „Macie” piłkę trafił go w kostkę. Zraniona kończyna momentalnie opuchła, a diagnoza wykazała skręcenie i naderwanie stawu skokowego oraz więzadeł. Teraz nasz stoper będzie odbywał rehabilitację pod okiem fizjoterapeuty, a na boisku możemy zobaczyć go za około 6 tygodni.

Dawid Hanzel – podczas środowej gry wewnętrznej poczuł ból w prawym kolanie. Lekarz stwierdził zapalenie oraz wodę w kolanie. „Denzel” leczy się lekami. Nie wystąpi w spotkaniu z ROW-em Rybnik, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem nasz najlepszy strzelec wsiądzie do autobusu jadącego do Brzegu 1 maja.

Przemysław Szkatuła – upadł zahaczony przez jednego z defensorów Polonii Nysa w sobotnim meczu. „Szkati” ma naderwane więzadło w kostce ATFL. Przerwa od gry powinna potrwać około 2 tygodnie.

Kamil Turoń – kontuzji mięśnia dwugłowego uda doznał na treningu. Na ciele pojawił się krwiak, który musi się wchłonąć. Szacunkowy czas powrotu to 1-3 tygodni.