Zapowiedzi

Rano z koszyczkiem, popołudniu na stadion!

Tuż przed Wielkanocą Pniówek Pawłowice ugości na własnym obiekcie Gwarka Tarnowskie Góry. Choć będzie to mecz tuż przed Świętami o rozdawaniu prezentów nie ma mowy!

Nasz najbliższy rywal zajmuje obecnie ósme miejsce w ligowej tabeli. Gwarek ma na koncie 31 punktów, uzbieranych w dwudziestu dwóch meczach. Drużyna trenera Łukasza Ganowicza ma rozchwianą formę. Tarnogórzanie dwie kolejki temu ograli wyżej notowany Rekord Bielsko-Biała na ich terenie aż 4:0, by w ostatnim ich meczu polec u siebie z próbującym uniknąć spadku Piastem Żmigród 1:3. Pozostałe mecze, które TS rozegrało w 2022 roku to remisy z Zagłębiem II Lubin (lider) oraz Stalą Brzeg (12. miejsce). Gwarek jest więc nieprzewidywalny. Obrońcy gospodarzy będą musieli najbardziej uważać na Norberta Jaszczaka, który jest obecnie najlepszym strzelcem w zespole. 22-latek ma na koncie 7 bramek.

Kluby, które spotkają się w sobotę w Pawłowicach to „królowie” remisów w tym sezonie. Pniówek i Gwarek już 10 razy dzielili się punktami z rywalami. Nie będzie żadnym zaskoczeniem wynik jesiennego meczu pomiędzy tymi ekipami. Ósmego września w Tarnowskich Górach kibice bramek nie oglądali, a GKS i TS dopisali sobie po jednym punkcie. Oba zespoły w III lidze spotkały się 8 razy. Oczywiście najwięcej jest remisów, bo aż połowa. Trzy razy górą byli tarnogórzanie, a nam udało się triumfować tylko raz.

Dla trenera Jana Furlepy mecz XIV kolejki będzie trzecim meczem na ławce trenerskiej GKS-u. Jak dotąd pod wodzą nowego szkoleniowca piłkarze wygrali z Rekordem Bielsko-Biała oraz podzielili się punktami z Lechią Zielona Góra. W sobotę na pewno nie wystąpi nasz najlepszy strzelec – Dawid Hanzel. „Denzel”, tak jak Michał Płowucha będzie pauzował za nadmiar żółtych kartek. Gdyby ktoś chciał postawić pieniądze u bukmachera polecamy obstawić remis zwycięstwo Pniówka, bo chłopaki dają z siebie wszystko!

24. kolejka III Liga Grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – TS Gwarek Tarnowskie Góry

16.04.2022

Godz. 13:00

Pawłowice ul. Sportowa 7