Zapowiedzi

Raków z nożem na gardle

Przedostatni wyjazd w tym sezonie to podróż do Częstochowy. Pod Jasną Górą GKS zagra z walczącym o utrzymanie Rakowem II. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek (24.05.) o godz. 17:00.

Siedem zwycięstw, osiem remisów i aż szesnaście porażek. Tak prezentuje się bilans drugiej drużyny wciąż jeszcze obecnego mistrza Polski. Dwadzieścia dziewięć zdobytych punktów pozwala na wyprzedzenie tylko ostatniego, zdegradowanego już do IV ligi LZS-u Starowice. RKS do bezpiecznego miejsca traci trzy punkty. Należy jednak pamiętać, że niepewny wciąż jest los drugoligowych GKS-u Jastrzębie i Skry Częstochowa, a spadek któregokolwiek z wymienionych sprawi, że dodatkowa drużyna opuści również szeregi III ligi grupy 3. Ostatnie mecze czerwono-niebieskich to dwie porażki. Najpierw u siebie ulegli Górnikowi Polkowice 1:2, a w ostatniej kolejce polegli we Wrocławiu z rezerwami Śląska 0:3. Najlepszym strzelcem w drużynie jest Tobiasz Mras – zdobywca ośmiu goli.

Historia trzecioligowych spotkań z Rakowem II liczy sobie 3 mecze. W minionym sezonie, kiedy to nasi rywale bili się o awans, w Pawłowicach padł wynik 1:1. Dla gości trafił Daniel Szelągowski, a dla gospodarzy Dawid Hanzel. Niestety dla GKS-u pod Jasną Górą „górą” były rezerwy klubu Ekstraklasy. Pawła Wolnego pokonali Przemysław Oziębała, Łukasz Mazurek, Przemysław Mizgała i Kamil Chiliński, a Pniówek było stać tylko na dwie bramki z rzutów karnych Przemysława Szkatuły. Do Częstochowy nie pojadą Kamil Szymura i Dawid Ciszewski, którzy pauzują za nadmiar żółtych kartek.

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek mamy wciąż jeszcze szanse na zajęcie czwartego miejsca w tabeli. Choć sytuacja Rakowa II jest bardzo trudna, to nie mamy w planach podawać pomocnej dłoni. Jeśli częstochowianie chcą się utrzymać muszą zapunktować z niepokonanym od dwunastu spotkań Pniówkiem, a my mamy zupełnie inne plany!

XXXII kolejka III liga grupa 3

RKS Raków II Częstochowa – GKS „Pniówek-74” Pawłowice

24.05.2024

Godz. 17:00

Częstochowa, ul. Limanowskiego 83