Zapowiedzi

Powtórka sprzed roku

Czwarty rok z rzędu GKS Pniówek 74 doszedł do finału okręgowego Pucharu Polski. Wszyscy w Pawłowicach liczą także na czwarte zwycięstwo.

Dwa oraz trzy lata temu podopieczni trenera Grzegorza Łukasika pokonywali w finale Polonię Łaziska Górne. Najpierw 3:1, a potem dopiero w serii rzutów karnych 4:2 (1:1 po 90. minutach). 23 marca 2021 roku trzeci z rzędu finał Pniówek wygrał kosztem GKS-u II Tychy. Wtedy mecz został zweryfikowany jako walkower, ponieważ w rezerwach pierwszoligowca wystąpił zawodnik, który powinien pauzować za żółte kartki. Teraz znów mamy marzec, znów zagramy w finale i znów naszym rywalem będzie GKS II Tychy.

Zielono-czarno-czerwoni swoją grę w tegorocznej edycji rozgrywek rozpoczęli od rozgromienia JUW-e Jaroszowice aż 9:0. Jeżeli zrobiło to na kimś wrażenie to podniesiemy jeszcze poprzeczkę, bo w kolejnej rundzie tyszanie wbili Iskrze Pszczyna 11 goli nie tracąc żadnego. W ćwierćfinale znów trening strzelecki IV-ligowca i triumf 8:0 nad LKS-em Woszczyce. Dopiero w półfinale młodzi zawodnicy GKS-u musieli się trochę spocić. Wygrali 3:2 z MKS-em Lędziny. Jak naszemu przeciwnikowi idzie w lidze? Niewykluczone, że w przyszłym sezonie spotkamy się w III lidze! Rezerwy wicemistrza Polski z 1976 roku prowadzą w IV lidze grupie II.

Pniówek chociaż doszedł do finału to zbyt dużo w Pucharze nie grał. W pierwszej rundzie pokonaliśmy GTS Bojszowy 5:1 po golach Wojciecha Łaskiego, Dawida Wicińskiego, Dawida Hanzela oraz dwóch Mateusza Szatkowskiego. Później los połączył nas z LKS-em Studzienice, ale mecz nie doszedł do skutku z powodu wycofania się z rozgrywek przeciwników. W ćwierćfinale wyrzuciliśmy z Pucharu LKS Goczałkowice-Zdrój. W meczu padł wynik 1:1 (Matuszczyk i Caniboł), a rzuty karne lepiej wykonywali pawłowiczanie i to oni awansowali do półfinału. Tam mieliśmy grać ze Zniczem Jankowice. Właśnie, mieliśmy, bo Znicz tak jak Studzienice oddał mecz walkowerem.

Chociaż wygraliśmy ostatnie trzy edycje Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy, to nikt czwartej edycji nie odpuścił. W Pawłowicach wszyscy chcą awansować dalej i pokazać się na terenie województwa, a potem kraju. W klubowej gablocie jest jeszcze miejsce na kolejne trofeum. Wróćcie z nim z Tychów Panowie!

Finał Pucharu Polski – Podokręg Tychy

GKS II Tychy – GKS Pniówek 74 Pawłowice

16.03.2022

Godz. 15:00

Tychy, ul. Edukacji 7