Zapowiedzi

Pójść za ciosem

Po pierwszym zwycięstwie ligowym w tym sezonie oraz awansie w Pucharze Polski Pniówek będzie chciał iść za ciosem i pokonać LZS Starowice Dolne.

Wywołany do tablicy zespół to ubiegłoroczny mistrz opolskiej IV ligi. Niebiesko-czerwoni na finiszu minionego sezonu wyprzedzili Ruch Zdzieszowice tylko o jeden punkt. Wyniki LZS-u w rozgrywkach 2022/2023 robią wrażenie. Spośród trzydziestu rozegranych spotkań wygrał on dwadzieścia trzy, sześć zremisował i tylko raz uległ. Strzelił także aż sto jeden goli, a stracił tylko dwadzieścia pięć. Dla Starowic nie będzie to jednak debiut na czwartym poziomie rozgrywkowym. Zespół z gminy Grodków występował już w III lidze w sezonie 2019/2020. W przedwcześnie zakończonych przez COVID-19 rozgrywkach udało się rozegrać osiemnaście kolejek. W nich gościom sobotniego starcia nie udało się wygrać ani razu. Zaliczyli tylko cztery remisy (w tym jeden z nami, 0:0 na otwarcie sezonu) i prawie cały czas szorowali dno tabeli. Pomimo możliwość pozostania w lidze dzięki decyzji PZPN-u o awansach i braku spadków działacze Ludowego Zespołu Sportowego zdecydowali się na wycofanie się z III ligi grupy 3.

Obecne rozgrywki wyglądają, niestety dla naszych rywali, bardzo podobnie do wspomnianych. Po pięciu kolejkach Starowice wraz ze Stilonem Gorzów Wielkopolski są jedynym zespołem, który nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa. W rubryce punkty przy nazwie klubu widnieje trójka, a jest to efekt remisów z Gwarkiem Tarnowskie Góry, Wartą Gorzów Wielkopolski oraz Górnikiem Polkowice. Obejść się smakiem podopieczni trenera Jakuba Reliego musieli w starciach z rezerwami Śląska Wrocław oraz Górnika Zabrze. Mecze na linii Pawłowice – Starowice odbyły się dwa. Oba w przypomnianym, kowidowym sezonie. Oprócz wymienionego bezbramkowego remisu w pierwszej kolejce jesieni, na premierę wiosny ograliśmy rywali 2:0 po golach Mateusza Szatkowskiego i Rafała Adamka. Po tym meczu sezon zakończono.

Nasi górnicy dzięki zwycięstwu w Turzy Śląskiej opuścili strefę spadkową. Po pierwszym zwycięstwie w Pawłowicach czuć było oddech ulgi. Czas na kolejne zwycięstwo i napędzanie się do coraz lepszej gry. Gramy tylko i wyłącznie o pełną pulę. Po zwycięstwo Panowie!

VI kolejka III liga grupa 3

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – LZS Starowice Dolne

2.09.2023

Godz. 17:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7