Relacje - III Liga

Spełniony obowiązek

Stało się to co się stać musiało. W starciu trzecioligowego Pniówka Pawłowice z A-klasowym LKS-em Rudołtowice-Ćwiklice wysoko wygrali Ci pierwsi.

Już w czterdziestej sekundzie wynik otworzył Dawid Weis. Druga bramka to efekt podania Kamila Hermana do Mateusza Cywki i jego gol po strzale w kierunku dalszego słupka. Później w trzydziestej piątej minucie Piotr Trąd popisał się mocnym strzałem zza pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki. Niecałą minutę po tym czwarte trafienie dołożył Kamil Herman. Ten sam zawodnik zaczął strzelanie w drugiej połowie, a asystę zaliczył pełniący obowiązki kapitana w tym spotkaniu Dawid Weis. Następnie golkipera gospodarzy pokonał Dawid Morcinek po podaniu Macieja Kolasy oraz Jakub Kasperowicz po podaniu Filipa Lachendro. Ostatni z wymienionych sam wpisał się na listę strzelców w sześćdziesiątej czwartej minucie. Siedemnastolatek pewnie wykorzystał rzut karny. Ostatnim trafieniem był trzeci gol Kamila Hermana.

Cieszymy się z awansu do następnej rundy.

LKS Rudołtowice-Ćwiklice – GKS „Pniówek-74” Pawłowice 0:9 (0:4)

1′ Weis (as. Spratek)

14′ Cywka (as. Herman)

35′ Trąd

36′ Herman

49′ Herman (as. Weis)

57′ Morcinek (as. Kolasa)

59′ Kasperowicz (as. Lachendro)

64′ Lachendro (karny)

80′ Herman (as. Morcinek)

GKS: Szelong – Kolasa, Skrzyniarz, Płowucha, Szczęch (46′ Kasperowicz) – Lachendro, Trąd (46′ Ciszewski), Spratek, Cywka (46′ Morcinek) – Weis (C), Herman