Zapowiedzi

Po pierwsze zwycięstwo

Rozgrywki nowego sezonu rozkręciły się na dobre. PZPN czwartą kolejkę zaplanował na najbliższą środę. Do Pawłowic zawita wtedy 1KS Ślęza Wrocław.

Żółto-czerwoni to etatowy III ligowiec. Piłkarze ze stolicy Dolnego Śląska występują na tym poziomie już od sezonu 2012/2013, a od reorganizacji trzecich ligi w 2016 roku Pniówek i Ślęza mierzą się rok rocznie dwa razy. Łącznie takich spotkań było już 13. Pawłowiczanie w środę staną przed szansą na wyrównanie historycznego bilansu. Dziś 1KS może się pochwalić sześcioma triumfami, GKS pięcioma, a dwukrotnie dziewięćdziesiąt minut nie wystarczyło do wyłonienia zwycięzcy. W ubiegłym sezonie obie drużyny wykorzystały atut własnego boiska i wygrały mecze domowe. W Pawłowicach było 2:1 (dwa razy Przemysław Szkatuła oraz Vinicius Matheus), a we Wrocławiu gospodarze wypunktowali nasz zespół 4:1 (dwa razy Marcjan, Vinicius Matheus, Stempin oraz Hanzel).

Skoro jesteśmy już przy ubiegłych rozgrywkach to należy wspomnieć dorobek naszych najbliższych rywali. Sześćdziesiąt punktów, dziewiętnaście zwycięstw, trzy remisy oraz dwanaście porażek zaowocowało miejscem tuż za podium. Mówisz Ślęza Wrocław – myślisz Grzegorz Kowalski. 60-letni szkoleniowiec prowadzi zespół żółto-czerwonych od 8 grudnia 2015 roku!

Sezon 2023/2024 wrocławianie rozpoczęli tam samo jak Pniówek czyli od dwóch porażek. Na inaugurację ulegli 1:2 Gwarkowi Tarnowskie Góry, a następnie 2:3 Górnikowi Polkowice. Premierowe 3 oczka zainkasowali w ostatniej kolejce w derbach Wrocławia pokonali Śląsk II 2:0.

Również dla GKS-u ostatnia kolejka była pierwszą, w której zmienił się ich dorobek punktowy. Podopieczni trenera Kamila Rakoczego zremisowali bezbramkowo z Cariną Gubin. Jednak nie zmieniło to zbytnio miejsca w tabeli. Pniówek wspólnie ze wspomnianą Cariną oraz Stilonem Gorzów Wielkopolski okupują strefę spadkową i jednym punktem na koncie. Trzeba jak najszybciej z niej uciec. Nie ma na to innego przepisu niż zwycięstwa, a najlepiej zacząć już w środę. Po 3 punkty Panowie!

IV kolejka III liga grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – 1KS Ślęza Wrocław

23.08.2023

Godz. 18:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7